بررسی بیلیچینگ دندان و عوارض آن

0
10

بیلیچینگ به روش‌هایی گفته می‌شود که از طریق آنها دندان‌پزشک اقدام به سفید کردن دندان‌ها می‌کند. بیلیچینگ در چند سال اخیر به خصوص در میان ایرانیان طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیاری از افراد حاضرند برای سفید شدن دندان‌هایشان هزینه‌های زیادی کنند. در ادامه به همراه یک متخصص به بررسی بیشتر بلیچینگ دندان می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

بیلیچینگ

میثم مهابادی در آستانه برگزاری کنگره دندانپزشکی نقش جهان اظهار داشت: امروزه تقاضا برای درمان‌های زیبایی از جمله بیلیچینگ و سفید کردن دندانها بسیار افزایش یافته است که روش‌های مختلفی جهت درمان بیلیچینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از نکات مهمی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد تشخیص صحیح علت بد رنگ شدن دندان‌ها و انتخاب روش صحیح درمان است.

وی تأکید کرد: برخی تغییر رنگ دندان‌ها به روش بیلیچینگ قابل درمان نیست و در این موارد باید درمان‌های دیگر نظیر لامینیت مورد استفاده قرار گیرد. همچنین بلیچینگ معمولاً به دو روش کلی داخل مطب و یا در خانه انجام می‌شود که در نوع داخل مطب از ماده سفید کننده با غلظت بالا تحت نظارت دندانپزشک برای جلوگیری از آسیب به بافت‌های دیگر دهان استفاده می‌شود.

دبیرعلمی کنگره دندانپزشکی نقش جهان اضافه کرد: در بلیچینگ در خانه مواد با غلظت کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد البته در کنار مزایایی که این درمان برای بیماران دارد عوارضی نظیر بروز حساسیت‌های دندانی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. همچنین نتایج حاصل از بلیچینگ دائمی نبوده و پس از مدتی نیاز به تکرار درمان وجود دارد.

مهابادی عنوان کرد: کنگره دندانپزشکی نقش جهان با شرکت بیش از یک هزار دندانپزشک و ۴۰ سخنران داخلی و خارجی از اول شهریور ماه ۹۶ به مدت سه روز برگزار خواهد شد. همچنین از میان چکیده مقالات ارسالی به دبیرخانه کنگره پس از داوری نهایی ۳۰ پوستر در زمینه محورهای کنگره مورد پذیرش قرار گرفته است که در زمان برگزاری این رویداد علمی ارایه خواهد شد.

دبیرعلمی کنگره دندانپزشکی نقش جهان ادامه داد: هدف از برگزاری این کنگره آشنایی دندانپزشکان با جدیدترین دستاوردها و تکنیک‌های دندانپزشکی در زمینه‌های مختلف است. در همین راستا سعی بر آن شده است که موضوعات سخنرانی طیف وسیعی از شاخه‌های علم دندانپزشکی را در برگیرد.

همچنین بخوانید :  نگه داشتن این مواد غذایی در یخچال ممنوع

مهابادی گفت: با توجه به کاربرد گسترده و رو به افزایش لیزر در دندانپزشکی، در این کنگره کارگاه‌های تخصصی در زمینه آموزش درمان حساسیت‌های دندانی، بیلیچینگ و جراحی بافت نرم با لیزر اجرا خواهد شد.

به گفته وی با توجه به اهمیت درمان صحیح دندان‌های شیری و نقشی که حفظ این دندان‌ها در سلامت آینده بیماران دارد، پانل‌های آموزشی دندانپزشکی کودکان با محوریت مطالب کاربردی و کنترل رفتار و همچنین پرسش و پاسخ در زمینه مشکلات رایج در دندانپزشکی کودکان برگزار خواهد شد.

دبیر علمی کنگره دندانپزشکی نقش جهان گفت: پانل ویژه طراحی لبخند و ساخت لامینیت با تمرکز بر آشنایی با تکنیک‌ها و نرم افزارهای جدید مورد استفاده در این زمینه از دیگر موضوعاتی است که مورد توجه قرار گرفته است.

مهابادی افزود: امروزه درمان ایمپلنت به عنوان مناسب ترین راه حل جایگزینی دندان‌های از دست رفته مطرح است که طرح درمان ایمپلنت برای هر بیمار باید با توجه به شرایط ناحیه بی دندانی از لحاظ مقدار و کیفیت استخوان باقیمانده، نیازهای زیبایی و عملکردی تعیین شود.

وی یادآور شد: درمان پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت برای تمام بیماران امکان پذیر نیست و در برخی بیماران که تحلیل استخوان زیاد است مناسب ترین گزینه درمانی درمان‌های پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت است البته توجه به این نکته مهم است که طرح درمان اولیه صحیح قبل از شروع جراحی ایمپلنت در نهایت به رضایت بیمار از پروتز نهایی منجر می شود.

دبیرعلمی کنگره دندانپزشکی نقش جهان گفت: هر چه زمان اقدام برای درمان ایمپلنت بعد از کشیدن دندان‌ها کمتر باشد، استخوان مناسب تری در ناحیه وجود دارد و نتیجه درمان بهتر می‌شود. همچنین یکی از روش‌های کاشت ایمپلنت، روش ایمپلنت گذاری فوری است که بلافاصله بعد از کشیدن دندان گذاشته می‌شود. بنابراین بیماران باید قبل از کشیدن دندان مشاوره لازم را در این زمینه انجام دهند.

تسنیم
بررسی بیلیچینگ دندان و عوارض آن
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید