نسخه‌ی طبیعت برای سرد شدن رابطه زناشویی

0
101

گذر از راهرو های شلوغ دادگاه خانواده آدم را خسته می کند. هیچ لحظه ی زیبا و چشم نوازی مقابل دیدگانت نیست. تا چشم کار می کند مغاک بی انتهای غم است و درماندگی. ناخودآگاه لحظه های ناب و پرشور جشن عروسی، تصویر زوج های خندان و لباس سفید بخت و غیرو شادی همراهان به ذهن متبادر می شود، اما دیری نمی‌پاید که همه‌ی این تصاویر جایشان را به لیست بلند بالایی از سوال های مختلف با مطلع چرا؟ چطور؟ چگونه؟ می‌دهد. اگر به دنبال یافتن پاسخ از خود حاضران دادگاه باشی در نهایت به همان عواملی می رسی که بارها در کتاب ها، مجلات و رسانه های مختلف شنیداری و دیداری به اعتبار سخن متخصصان به آن هشدار داده شده است که یکی از مهم ترین آن ها مسئله روابط زناشویی زوجین است. در ادامه به بررسی نسخه‌های طبیعت برای سرد شدن رابطه زناشویی می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

سرد شدن رابطه زناشویی

علت سرد شدن رابطه زناشویی و کاهش میل جنسی مردان

اینکه کی گفته می شود یک مردی دارای سردمزاجی است آن بستگی به پارامترهای مختلف دارد و در سنین و موقعیت های مختلف متفاوت است. اگر یک مردی از بدو شروع زندگی جنسی دارای تمایلات جنسی اندک باشد (در دهه سوم یک بار بیش از ۱۰ روز) گفته می شود که دارای سردمزاجی است.

سردمزاجی به دو دسته عمده تقسیم می شود؛ اولیه و ثانویه. در نوع اولیه مرد از بدو شروع زندگی جنسی دارای سردمزاجی بوده است و در نوع ثانویه پس از سپری شدن یک دوران طبیعی، مرد دچار کاهش میل جنسی می شود. از نظر شدت کاهش میل جنسی یا سردمزاجی به سه دسته عمده تقسیم می شود: خفیف، متوسط و شدید.

در نوع شدید مرد شاید ماه ها احساس نیاز جنسی نمی کند و این سبب ایجاد مشکلات جدی در بعضی از خانواده ها می شود. از طرف دیگر کاهش میل جنسی یا سردمزاجی موقعی مرضی تلقی می شود که سبب استرس و مشکل در خانواده شود. در زوجی که هر دو طرف با یکبار رابطه هر شش ماه مشکل ندارند و با آن سازگار هستند، بیماری وجود ندارد. از نظر علل کاهش میل جنسی یا سردمزاجی در مردان آن به دو دسته بزرگ تقسیم می شود: روحی- روانی و جسمی.

در علم پزشکی نسبت دادن مشکلات بیماری به مسائل روحی- روانی آخرین تشخیص است، مثلا بیماری که با سردرد مراجعه می کند نباید بلافاصله گفته شود که ناشی از مسائل روحی- روانی است، ممکن است آن پشت تومور مغز عامل سردرد بوده باشد. میل جنسی هم در مرد و هم در زن با مسائل روحی- روانی اطراف وی رابطه مستقیم دارد، مهمترین آنها به قرار زیر هستند:

-چگونگی رابطه عاطفی با همسر

-مشغله ذهنی

-کار بیش از حد

-افسردگی یا اضطراب

بیکاری، مشکلات مالی، وجود بیمار در خانواده و بسیاری از مسائل دیگر می توانند میل جنسی مرد را تحت شعاع قرار دهند، نباید فراموش کرد که وجود یک یا چند مورد از موارد فوق دلیل علت کاهش میل جنسی یا سردمزاجی نمی تواند باشد. ممکن است بیمار در پس زمینه دارای یک مشکل جسمی باشد.

شاه علامت کاهش هورمون های مردانه، کاهش میل جنسی است. اگر مردی بتدریج دچار کاهش میل جنسی مثلا در شش ماه گذشته شده است باید از نظر میزان هورمون های مردانه بررسی شود. گاها سایر مسائل روحی- روانی در زندگی مشکل جسمی از قبل موجود را تشدید می کنند و باید به این موضوع توجه کرد.

تشخیص کمبود هورمون های مردانه نیاز به آزمایشات تخصصی دارد و برخلاف تصور عامه مردم و تعدادی از همکاران، این تستوسترون خون نیست که مشخصه سطح هورمون مردانه طبیعی در مرد باشد. کاهش میل جنسی در مردان دارای نمود بیشتر از زنان است، چون در یک رابطه زناشوئی مرد بعنوان فاعل عمل می کند، مرد معمولا اگر دچار کاهش میل جنسی باشد، نعوظ طبیعی نیز در وی اتفاق نمی افتد و بنابراین برقرار کردن یک رابطه زناشوئی طبیعی غیرممکن می شود. ولی برعکس، یک خانم با سردمزاجی خفیف تا متوسط می تواند بالاجبار تن به رابطه زناشوئی بدهد که در نهایت برای شوهر موفقیت آمیز می شود هرچند که خود وی ممکن است از نظر روحی- روانی و جسمی خیلی تحت فشار باشد.

یکی دیگر از علل مهم کاهش میل جنسی یا سردمزاجی در مردان و زنان استفاده از داروهای روانگردان است، باید توجه داشت که اینگونه داروها به هیچ وجه نباید سرخود قطع یا تعویض شوند، بیمار می تواند مشکل ایجاد شده را با پزشک معالج در میان بگذارد و پزشک معالج در مورد چگونگی ادامه درمان تصمیم می گیرد.

سرد شدن رابطه زناشویی

نسخه‌ی طبیعت برای سرد شدن رابطه زناشویی

این معجون را به او بدهید: اگر این روزها احساس می‌کنید شوهرتان مثل همیشه سرحال نیست و آنطور که باید و شاید از کلمات محبت‌آمیز در صحبت‌های روزمره‌اش استفاده نمی‌کند دست به کار شوید و برایش معجون گیاهی محبت تهیه کنید.

برای تهیه این معجون گیاهی کافی است یک قاشق چای‌خوری پودر زنجبیل را در یک لیوان شیر حل کنید و آن را خنک برایش ببرید.

به گفته درمانگران طب سنتی استفاده از زنجبیل در برنامه غذایی برای افراد سردمزاج به آنها کمک می‌کند تا به مرور سردمزاجی‌شان را درمان کنند اما این درمانگران تذکر می‌دهند که مصرف زنجبیل برای افراد گرم مزاج باید با احتیاط زیادی انجام شود چرا که مصرف بیش از اندازه از گیاهان و عرقیات دارویی با طبع گرم برای افرادی که مزاج‌شان گرم است عوارضی به همراه دارد. پس اگر از طبع و مزاج‌ همسرتان مطمئن هستید برای افزایش محبت و عاطفه‌اش یک لیوان معجون شیرزنجبیل تهیه کنید و او را دعوت به نوشیدن این معجون محبت کنید.

همچنین بخوانید :  درمان سردرد میگرنی با روش طبیعی

احساس می‌کنید شوهرتان سردمزاج شده

این ادویه را به برنامه غذایی‌اش اضافه کنید: سردمزاجی از آن حالت‌هایی است که ممکن است افراد مختلفی آن را تجربه کنند اگر شما هم به تازگی احساس کردید که همسرتان دچار سردمزاجی شده بیشتر از دارچین در برنامه‌غذایی‌تان استفاده کنید.

دارچین ازجمله گیاهان دارویی است که خواص درمانی زیادی دارد و یکی از کاربردهای آن بهبود و درمان سردمزاجی در مردان است. تنها باید مراقب باشید که بیش از حد مجاز از دارچین استفاده نکنید. دارچین هم ازجمله گیاهان دارویی با طبع گرم است و به توصیه درمانگران طب سنتی نباید در طول روز بیشتر از ۴ گرم از آن مصرف کرد.

بنابراین اگر می‌خواهید سردمزاجی همسرتان را کنترل و آن را برطرف کنید، کافی است عصرها که برای او چای سرو می‌کنید یک عدد چوب دارچین درون چای او بیندازید یا برایش دمنوش دارچین تهیه کنید.

می‌خواهید توجه او به شما بیشتر باشد

این شربت را برایش خنک سرو کنید: یکی از گیاهان دارویی که به طور همزمان می‌تواند موجب نشاط و شادابی  و بهبود سردمزاجی در مردان شود شربت زعفران است. برای تهیه این شربت کافی است چند چوب زعفران را درون نصف لیوان عرق بهارنارنج بریزید و نصف لیوان آب سرد به آن اضافه کنید. به گفته درمانگران طب سنتی نوشیدن این شربت در میان‌وعده‌های عصرگاهی افرادی که دارای مزاج سوداوی هستند توصیه شده است. علاوه بر این تهیه چلوگوشت با زعفران فراوان نیز یکی از غذاهایی است که می‌تواند به تقویت انرژی مردان، افزایش نشاط و گرم‌مزاجی آنها کمک کند.

خستگی ناشی از کار و تنش‌های روزانه یکی از مهم‌ترین عواملی است که موجب کاهش توان و انرژی مردان می‌شود به طوری که نمی‌توانند بعد از یک روز گرم کاری آنطور که باید و شاید برای اهل منزل وقت بگذارند و با هیجان و پرانرژی ساعت‌هایی را کنار همسر خود بگذرانند

احساس می‌کنید خیلی زود خسته می‌شود

این خوراکی‌ها را به رژیم غذایی‌ او اضافه کنید: یکی از رایج‌ترین شکایت‌هایی که اغلب خانم‌ها از همسران‌شان دارند خستگی‌های تمام‌نشدنی آنها در طول هفته است. اگر شما هم احساس می‌کنید که همسرتان مثل گذشته پرانرژی نیست و آنطور که باید و شاید وقتش را با شما نمی‌گذراند این شیوه را تجربه کنید. پیش از آنکه خستگی بر او غلبه کند رژیم‌غذایی او را تغییر دهید و مصرف خوراکی‌هایی مثل گردو، نارگیل، کاکائو، خرما، کنجد و گوشت شتر را به برنامه‌ غذایی او اضافه کنید و از مصرف غذاهایی که طبع سرد دارند مثل ماهی، توت‌فرنگی، خیار، گوشت گاو و هندوانه تا می‌توانید پرهیز کنید.

سرد شدن رابطه زناشویی

دوست‌ دارید شوهرتان رمانتیک‌تر باشد

رایحه‌درمانی را دست‌کم نگیرید: در میان شیوه‌های طبیعی درمان روشی وجود دارد که از آن با عنوان رایحه‌درمانی یاد می‌شود. درمانگران این شیوه درمانی برای افزایش گرم‌مزاجی مردان از اسانس یا عصاره گل سرخ استفاده می‌کنند. آنها بر این باورند که بوییدن عصاره گل سرخ و حمام کردن با آبی که عصاره یا اسانس گل سرخ در آن وجود دارد موجب افزایش حس دوست‌داشتن، محبت و گرم‌مزاجی مردان و زنان می‌شود.

بنابراین اگر مدتی است احساس می‌کنید که همسرتان دست از رمانتیک‌ بازی‌های سال‌های اول ازدواج برداشته، می‌توانید این نسخه را امتحان کنید. کافی است ۳ تا ۴ قطره از عصاره گل سرخ را روی یک دستمال نخی و تمیز بچکانید و آن را درون بوفه یا یک ظرف دکوری در هال قرار دهید. به این ترتیب همسرتان با استشمام بوی گل سرخ احساس بهتری خواهد کرد. علاوه بر این می‌توانید ۱۰ تا ۱۵ قطره از روغن گل سرخ را درون وانی که آب نیم‌ولرم در آن وجود دارد بریزید و از همسرتان بخواهید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در آن دراز بکشد.

این عصاره را به یقه پیراهنش بمالید

اگر  تصمیم دارید برای آخر هفته به مهمانی خانوادگی بروید و در این مهمانی قرار است اعضای خانواده شوهر، خاله‌ها، عمه‌ها و دوستان او را ملاقات کنید و نگران این موضوع هستید که این ملاقات‌ها حواس او را به کل از شما دور کند، می‌توانید از نسخه درمانگران عطردرمانی در هندوستان استفاده کنید. آنها در میان شیوه‌ها و تدابیر زندگی سالم روش‌هایی دارند که از آن برای تمرکز حواس زوجین به هم استفاده می‌کنند.

برای این منظور کافی است یک تا ۲ قطره از اسانس نارنج یا لیمو یا دارچین را به یقه لباس او بمالید. به گفته درمانگران عطردرمانی در هندوستان این شیوه کمک می‌کند تا وی در طول مدت مهمانی با استشمام رایحه خوش این عصاره‌های گیاهی تمرکز بیشتری بر شما داشته باشد. نکته اساسی این است که برای اثرپذیری بیشتر این ترکیب‌های گیاهی کافی است در طول هفته نیز از رایحه این عصاره‌های گیاهی در فضای منزل استفاده کنید.

نسخه‌ای برای سرد شدن رابطه زناشویی

خستگی ناشی از کار و تنش‌های روزانه یکی از مهم‌ترین عواملی است که موجب کاهش توان و انرژی مردان می‌شود به طوری که نمی‌توانند بعد از یک روز گرم کاری آنطور که باید و شاید برای اهل منزل وقت بگذارند و با هیجان و پرانرژی ساعت‌هایی را کنار همسر خود بگذرانند. برای پیشگیری از این وضعیت و افزایش هیجان همسرتان می‌توانید از این نسخه طلایی استفاده کنید.

تنها کافی است قطره رازیانه، قطره صندل سفید و قطره گشنیز را با هم ترکیب کنید و ۵ تا ۱۰ قطره آن را درون تشت آب نیمه‌ولرم متمایل به سرد بریزید و از همسرتان بخواهید  که پس از بازگشت از سر کار پاهایش را درون این آب پاشویه کند و آنها را ماساژ دهد. این کار به او کمک می‌کند تا  انرژی و هیجان از دست رفته‌اش را احیا کند.

نیک‌ونو، تبیان
نسخه‌ی طبیعت برای سرد شدن رابطه زناشویی
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید