با چند خاصیت سرکه سیب آشنا شوید

0
96

سرکه سیب از موادی است که مصرف آن به ویژه در طب سنتی بسیار پیشنهاد شده است و ردپای آن در بسیاری از نسخه‌های طب سنتی دیده میشود. محققان معتقد هستند که این سرکه فواید فراوانی دارد و مصرفش میتواند در کاهش وزن و جلوگیری از بیماری‌های مختلف به شما کمک کند. برای آشنایی با چند خاصیت سرکه سیب با گیاه یاب همراه باشید.

خاصیت سرکه سیب

با چند خاصیت سرکه سیب آشنا شوید

از جمله خواص سرکه سیب می توان کمک به کاهش کلسترول بد خون، کاهش وزن، جلوگیری از بروز بیماری های قلبی عروقی ، کاهش درد و تورم مفاصل، بهبود بیماری آرتروز، کمک به هضم مواد غذایی در معده و نیز رشد و ترمیم سریع بافت های آسیب دیده اشاره کرد.

سرکه سیب دارای کلیسم ، منیزیم، پتاسیم و پکتین است و برای جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری های مزمن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

سرکه سیب می تواند برای مصارف زیبایی  مورد استفاده قرار گیرد، از جمله برای از بین بردن شوره سر، خارش پوست کف سر، خشک کردن جوش های صورت و نیز براق کردن موها می توان از این سرکه استفاده کرد.

البته با توجه به حساسیت زا بودن این ماده کارشناسان توصیه می کنند افراد حتما قبل از استفاده از سرکه سیب برای اولین بار حتما آن را بر روی بدن خود تست کنند و یا میزان بسیار کمی از آن را بنوشند و پس از اطمینان از نداشتن حساسیت به آن در خوراک های خود استفاده کنند.

با وجود مفید بودن سرکه سیب برای سلامتی اما به دلیل وجود خاصیت اسیدی در آن می تواند باعث آسیب به مینای دندان شود و به همین دلیل مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود و یا پس از مصرف بلافاصله دندان ها باید شسته شوند تا آسیب نبینند.

همچنین بخوانید :  خواص خربزه و نکاتی پیرامون مصرف آن
باشگاه خبرنگاران
با چند خاصیت سرکه سیب آشنا شوید
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید