با مصطکی درمانگر آشنا شوید

شاید کمتر کسی اسم مصطکی را شنیده باشد، مصطکی درخت بومی منطقه میدترانه می باشد که قدمتی سه هزار ساله دارد  و در مصر از این گیاه برای مومیایی های خود استفاده می کردند. امروزه از صمغ مصطکی به عنوان خوشبو کننده و در نوشیدنی ها از آن استفاده می کنند. در ادامه به کاربرد و خواص مصطکی خواهیم پرداخت.

مصطکی

گیاه شناسی

درخت مصطکی کوچک بوده و بیش از سه متر بالا نمی‌رود، ولی اگر پرورش داده شود ارتفاع آن به ۱۴ متر می‌رسد. بهترین نوع مصطکی از درختان جزیره‌ی چیوس به وجود می‌آید و یکی از اقلام صادراتی این جزیره است. برگ‌های این درخت مرکب از ۵ تا ۱۲ زوج برگچه بوده که هیچ‌گاه زرد نمی‌شود. گل‌های آن دو پایه است که در ابتدا سبز و سپس قرمزرنگ می‌شود. میوه‌ی آن گرد، قرمز و کوچک بوده که پس از رسیدن سیاه می‌شود. درخت مصطکی در کشورهای اروپایی و سوریه (در اطراف شام) می‌روید.

صمغ مصطکی

از میوه‌ی این درخت روغنی می‌گیرند که مصرف غذایی دارد و در جزایر یونان از آن به جای روغن زیتون استفاده می‌شود. در فصل گرما از شاخه‌های درخت مصطکی، صمغی زرین تراوش می‌کند با رنگی زرد، که در ابتدا کمی نرم است و وقتی بماند، سفت و سخت می‌شود. البته گاهی مصطکی به جای این‌که روی شاخه‌ها و ساقه‌ی درخت باقی بماند، در پای درخت روی هم انباشته شده و به شکل قطعه‌های بزرگی درمی‌آید که چون با ناخالصی‌های دیگر مانند خاک و برگ مخلوط می‌شود، مرغوب نیست. مصطکی به شکل قطعه‌های کوچک، کمی کوچکتر از نخود، به رنگ زرد کم رنگ و کمی شفاف به بازار عرضه می‌شود. این صمغ بو و طعم مطبوعی دارد.

ترکیبات شیمیایی

مصطکی حدود ۹۰درصد اسید ماستیسیک، اسید ماستیکولیک، اسید ماستیکورزین و اسانس دارد.

طبیعت

مصطکی از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است.

صوردارویی

جوشانده : مقدار ۳۰ گرم برگ و شاخه‌ی مصـطکی را در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید ۱۵ دقیقه به آرامی بجوشد. سپس آن را صاف کنید. مقدار مصرف آن یک فنجان، سه بار در روز است.

خواص مصطکی از دیدگاه طب سنتی

در کتاب «مخزن الادویه» عقیلی خراسانی، گونه‌ای از مصـطکی مرغوب دانسته شده که سفید، خوشبو، صاف، شفاف و کمی شیرین باشد. هنگام جویدن به دندان بچسبد و به حدی نرم باشد که ساییده نشود. خود درخت آن را به بیرون تراوش کرده و با خراش بیرون نیامده باشد و هرچه بزرگ‌تر باشد، مرغوب‌تر است.

میزان مصرف در طب سنتی

در طب سنتی مقدار مصرف روزانه‌ی مصـطکی تا یک مثقال (چهار تا پنج گرم) است. صمغ مصطکی در درمان زخم‌ها با دوز روزانه‌ی یک گرم توصیه می‌شود.

خواص طبی

کاربرد دارویی – پزشکی مصـطکی متنوع است، اما باید توجه داشت اثر آن با توجه به محل کشت و نو یا کهنه بودن، کمیت و کیفیت متفاوتی دارد.

خواص درمانی

گرفتگی گوش: اگر گوش شما دچار گرفتگی شده، ده گرم مصطکی را با نصف فنجان آب و روغن زیتون بجوشانید تا آب آن خشک شود. سپس یک قطره‌ از آن در گوش بچکانید تا گرفتگی‌اش باز شود.

در صورت تورم گوش یا اگر غده‌ای در گوش باشد که سبب سنگینی گوش شود، باید مقداری مصـطکی را در آب جوش بریزید و بجوشانید. پس از سرد شدن سه قطره ا‌ز آن، سه بار در روز در گوش بچکانید تا گوش را باز کند.

تقویت حافظه : اگر حافظه‌ی شما کم شده، دو گرم مصـطکی را همراه دو گرم کندر را در دهان بجویید، زیرا حافظه را تقویت می‌کند.

تقویت قلب و اعصاب : چنانچه احساس ناراحتی در ناحیه‌ی قلب خود کردید، دو گرم مصـطکی را خوب بجویید. بعد از نیم ساعت آن را فرو دهید تا باعث تقویت اعصاب، روان و قلب شما شود.

سرفه : برای تسکین سرفه‌های خسته کننده و گرم، مصـطکی را با یک فنجان آب جوش دم کرده و میل کنید.

بوی بد دهان : برای برطرف کردن بوی بد دهان، دو گرم مصـطکی و پنج گرم مشک را دم کرده و بعد از غذا میل کنید.

بی‌خوابی : اگر درگیر بی‌خوابی هستید، دو گرم مصطکی را با یک فنجان عرق بهار نارنج میل کنید.

سل : چنانچه در اثر سل دچار سرفه شده‌اید، از دم کرده‌ی مصطکی استفاده کنید.

آرامبخش قلب : برای آرامش قلب، دو گرم آن را در دهان بجویید و روی آن نصف استکان فنجان عرق نسترن میل کنید.

تورم پشت پاها : برای پایین آوردن ورم پشت پاها، سه گرم مصـطکی و یک گرم مرمکی را دو مرتبه در روز با آب میل کنید.

سردی کبد : می‌توانید صمغ مصـطکی را به مقدار یک قاشق چای‌خوری در یک لیوان آب‌ جوش بریزید و بگذارید چند دقیقه‌ای بجوشد، سپس آن را سرد کرده و بنوشید. این جوشانده برای آرام کردن سرفه و تقویت معده، کلیه، کبد و روده‌ها و قطع اسهال کودکان مفید است.

رفع یبوست : چهار گرم مصطکی، چهار گرم هلیله‌ی کابلی، چهار گرم برگ سنا، چهار گرم تخم رازیانه، یک گرم پودر هل کوبیده و دو گرم پودر زنجبیل را با هم مخلوط کرده و بعد از غذا میل کنید.

خواص دیگر

– زخم معده، زخم اثنی‌عشر و زخم‌روده را درمان می‌کند. مصـطکی درمان زخم معده‌ی حاصل از ویروس هلیکوباکتری است.

– تقویت کننده‌ی اعضای بدن است.

– بوییدن مصطکی وسواس را درمان می‌کند و مالیخولیا را کاهش می‌دهد.

– خوردن روغن مصطکی برای درمان مشکلات ریه موثر است.

– اگر گوشت لثه‌های شما از بین رفته و لثه‌ها سست شده‌اند، هر روز مقدار کمی مصـطکی را بجوید تا پای دندان‌ها گوشت آورده و لثه‌ها سالم و محکم شوند.

– سردردهای سرد را رفع می‌کند.

– جوشانده‌ی مصطکی، سرفه‌های سرد و خونریزی سینه را رفع می‌کند.

– اگر کودک شما هنگام دندان درآوردن، اسهال دارد با جوشانده‌ی مصطکی او را مداوا کنید.

– برای از بین بردن درد چشم؛ مصطکی را در گلاب حل کرده، سپس آن را کمی گرم کنید. بعد پنبه‌ای را در این محلول نرم برده و روی پلک چشم بگذارید.

– برای تسکین درد مفاصل و شکستگی یا جابه‌جا شدن استخوان، روغن زیتون را با روغن کرچک مخلوط کرده و در محل درد بمالید، سپس گرد مصطکی را روی آن پاشیده و موضع را با پارچه‌ای ببندید.

– بیماری‌های قارچی را درمان می‌کند.

خواص روغن مصـطکی

– مزه‌مزه کردن روغن مصـطکی دندان‌ها و لثه‌ها را محکم می‌کند و ضد میکروب است. اگر روغن مصـطکی را در دهان مزه مزه کنید، دندان‌ها را محکم می‌کند.

– غده‌های سرطانی معده را از بین می‌برد.

– اگر صورت خود را با آن تمیز کنید؛ پوست را سالم و شفاف می‌کند.

– سوختگی پوست را التیام می‌بخشد.

– بهترین روغن برای پوست در زیر آفتاب است، زیرا روغن مصطکی اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید را گرفته و نمی‌گذارد به پوست صدمه بزند.

– ضد سرطان است.

– از تورم پوست جلوگیری می‌کند.

– از کرم خوردگی دندان‌ها پیشگیری می‌کند.

– در قدیم برای جلوگیری از وبا به کار می‌رفته است.

عوارض جانبی

– عمده عوارض جانبی مربوط به حساسیت بیش از اندازه به گونه‌های گیاه یا واکنش‌های آلرژی زاست.

– کودکان مصرف کننده‌ی مصطکی، ممکن است دچار اسهال شوند.

با مصطکی درمانگر آشنا شوید
5 (100%) 1 vote
نوشته شده توسط همکار گیاه یاب در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۵ با موضوع خواصی از طبیعت
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

شیر زردچوبه
دستورالعمل‌های فراوانی برای تهیۀ نوشیدنی با زردچوبه وجود دارد که یکی از آنها شیر زردچوبه است. این نوشیدنی سرشار از خاصیت بوده و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یک رژیم غذایی سالم باشد. با گیاه یاب همراه باشید. ۱۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

انگور
درخت انگور که درخت مو نیز نامیده میشود درختچه ای است بالا رونده که از دیوار و درختان مجاور بالا می رود . ساقه آن گره در و دارای بگهای متناوب است . برگهای انگـور دارای پنج لوب دندانه دار و برنگ سبز تیره می باشد . ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.