با فواید نور طبیعی آشنا شوید

چیزی زیباتر از یک اتاق پُر شده از نور طبیعی خورشید نیست. نور طبیعی باعث می‌شود تا زیبایی و رنگ اجسام بهتر دیده شوند. وجود داشتن نور خورشید در محیط خانه به شما انرژی می‌دهد و همچنین برای سلامت‌تان مفید است.

نور طبیعی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» مطالعات نشان می‌دهند که نور خورشید فواید فراوانی دارد و باید به آن توجه ویژه‌ای شود. در ادامه به معرفی مهم‌ترین خواص نور طبیعی خورشید می‌پردازیم.

۱.افرادی که در محیط کار خود از نور طبیعی بهره می‌برند نسبت به افرادی که در معرض نور مصنوعی هستند، از انرژی بیشتری برخوردار بوده و سطح عملکرد و بهره‌وری آنها بیشتر است.

۲.نور خورشید می‌تواند خطر نزدیک‌بینی را در کودکان و نوجوانان کاهش داده و به تولید دوپامین در چشم‌ها کمک کند که برای رشد سالم چشم‌ها ضروی است.

۳.قرار گرفتن در معرض آفتاب به خصوص در اوایل صبحگاه حداقل برای نیم ساعت، به شما کمک می‌کند تا هنگام شب خواب بهتر و راحت‌تری داشته باشید.

۴.نور خورشید به تولید هورمون شادابی «سروتونین» کمک می‌کند که نقش مهمی را در مبارزه با افسردگی دارد.

۵.اتاق‌هایی که در بیمارستان دارای نور خورشید فراوانی هستند، به بیماران کمک می‌کنند تا زودتر بعد از عمل جراحی بهبود پیدا کنند.

۶.وجود نور خورشید در کلاس‌های درس نیز تاثیر مثبتی بر دانش‌آموزان داشته و به دریافت نمرات بهتر کمک می‌کند.

نور خورشید برای صرفه‌جویی در انرژی

وجود نور خورشید کافی در خانه کمک می‌کند تا هزینه‌ی قبض‌های مختلف کمتر شوند و در نتیجه کمک می‌کند تا پول کمتری خرج کنید. در یک ساختمان معمولی حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد از مصرف انرژی مربوط به چراغ‌ها می‌شود. وقتی اجازه می‌دهید که نور طبیعی بیشتری وارد ساختمان شود، هم نور را تامین کرده‌اید و هم به گرمایش محیط کمک می‌کنید.

نور خورشید به طور قابل توجهی می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش داده و همچنین فواید فراوانی برای سلامت شما دارد. کافیست تا تغییرات کوچکی را بر روی پنجره‌ها، درب‌ها، آینه‌ها، پرده‌ها و… انجام دهید تا نور بیشتری وارد خانه گردد.

مترجم: حسین حیدری
با فواید نور طبیعی آشنا شوید
5 (100%) 1 vote
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۶ با موضوع زندگی سالم مطالب اصلی
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

خورشت مرغ زردچوبه ای
خورشت مرغ زردچوبه ای یک غذای سریع و لذیذ است که در عرض ۴۰ دقیقه آماده می‌شود. زردچوبه طعم و رنگ فوق‌العاده‌ای به مرغ می‌دهد و همچنین خواص فراوانی نیز دارد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. ۴۳ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

حنظل
حنظل یا هدوانه ابوجهل میوه ای می باشد که شبیه به هنداونه است در ابعاد بسیار کوچکتر که طعمی تلخ دارد که در زبان فارسی آن را خربزه ی روباه , کدوی تلخ , سیب تلخ و در عربی حنظل می نامند. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.