با عوامل سیاهی رفتن چشم آشنا شوید

0
96

سیاهی رفتن چشم یکی از حالت های شایعی می باشد که برای هر یک از ما پیش آمده است، به طور کلی این حالت به دلایل گوناگونی نظیر سرماخوردگی ، آلرژی و افت قند خون ایجاد می شود، در ادامه مطلب به نظریه پزشک متخصص درباره این موضوع خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

سیاهی رفتن چشم

خسرونیا رئیس هیئت مدیره جامعه پزشکان داخلی ایران گفت: وقتی شخصی تغییر وضعیت می‌دهد یعنی از حالت خوابیده به طور ناگهانی به حالت ایستاده در می‌آید چشمان فرد سیاهی می‌رود. علل زیادی زمینه ساز سیاهی رفتن چشم‌ها است از جمله کاهش فشار خون، ناراحتی‌های گوش، تعرق زیاد و مصرف ناکافی مایعات و آرتروز گردن.

وی اظهار داشت: هنگامی که فشار خون پائین می‌آید خون به مغز و مخچه نمی‌رسد فرد دچار سرگیجه و سیاهی رفتن چشم می‌شود و بعد از چند لحظه مشکل حل می‌شود. همچنین به هنگام تعرق شدید آب نمک زیادی از بدن دفع می‌شود و در صورت استفاده نکردن از مایعات فرد دچار سیاهی رفتن چشم می‌شود.

وی تاکید کرد: مشکل فشار خون را جدی بگیرید. از جمله عواملی که منجر به این مشکل می‌شوند خونریزی کردن، ناراحتی کلیه و قلب، کاهش قند خون و اسهال و استفراغ را می‌توان نام برد.

وی ادامه داد: سرما خوردگی و آلرژی در این زمینه تاثیر زیادی ندارند مگر اینکه سرما خوردگی پیشرفت کرده باشد و در پرده‌های مغز اثر نامطلوبی گذاشته باشد. گاهی اوقات استرس و اضطراب نیز منجر به سرگیجه و سیاهی رفتن چشم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که سرگیجه‌ها مداوم و شدید است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید و نیز برای رفع مشکل کم خونی علت آن را با آزمایش خون و نوار قلب به کمک پزشک مشخص کنید.

همچنین بخوانید :  درد پهلو و شکم به چه دلایلی رخ می دهد

به طور کلی علل اصلی سیاهی رفتن چشم

بلند شدن بیش از حد سریع.

آنفلوآنزا.

سرماخوردگی.

آلرژی‌ها.

افت قند خون.

سرگیجه واقعی (vertigo).

مشکلات گوش داخلی مانند بیماری منی‌یر و التهاب لابیرنت (گوش‌داخلی)

ضربان نامنظم قلب،سکته مغزی،تومور مغزی،اسکلروز متعدد،افت شدید در فشار خون. این‌ها عوامل کمتر شایع اما وخیم‌تر سرگیجه هستند که نیاز به ارزیابی و درمان دارند.

با عوامل سیاهی رفتن چشم آشنا شوید
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید