با تمرینات اینتروال بیشتر عمر کنید!

هر نوع ورزشی می‌تواند برای سلامت شما مفید باشد، اما در مطالعات اخیر، پژوهشگران یافته‌اند که تمرینات اینتروال HIIT (تمرینات شدت بالا با وقفه‌ی کوتاه) بهترین نوع ورزش برای تغییرات سلولی مرتبط به افزایش سن می باشند.

تمرینات اینتروال

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تایم» در این مطالعه که در مجله‌ی Cell Metabolism به چاپ رسیده‌ است، محققان افراد شرکت کننده در پژوهش را به دو گروه «افراد جوان» و «افراد مسن» تقسیم کردند. محققان شاخص توده‌ی بدن و میزان حساسیت افراد به انسولین را مورد بررسی قرار دادند. سپس افراد به ۳ گروه دیگر تقسیم شدند که هرکدام انواع مختلف تمرینات ورزشی را انجام دادند.

گروه اول تمرینات اینتروال با دوچرخه، گروه دوم تمرینات مقاومتی با وزنه زدن و در نهایت گروه سوم ترکیبی از این دو نوع ورزش را امتحان کردند.

در پایان مطالعه، محققان دوباره میزان حساسیت به انسولین و شاخص توده‌ی بدن تمامی افراد را بررسی کردند و دریافتند که هر سه گروه با نتایج مثبتی روبه‌رو هستند و به طور کلی تمام افراد با بهبود سطح تناسب اندام و افزایش حساسیت به انسولین مواجه شدند. صد البته که تمرینات قدرتی بهترین انتخاب برای افزایش حجم عضلانی بوده و تمرینات اینتروال HIIT و تمرینات ترکیبی (قدرتی و اینتروال) بهترین نتیجه را در بهبود ظرفیت هوازی افراد داشتند.

اما جالب است بدانید که تمرینات HIIT بهترین اثر را بر روی سلول‌های بدن افراد داشتند. محققان دریافتند که زوال سلول‌های مرتبط به افزایش سن در عضلات با تمرینات HIIT کاهش پیدا میکند. همچنین این تمرینات به تولید پروتئین موجود در سلول‌ها کمک می‌کنند که برای عملکرد مطلوب بدن بسیار ضروری است.

در نهایت نتیجه‌ی این مطالعه مشخص می‌کند که تمرینات HIIT می‌توانند برای سلامت افراد در هر سنی مفید باشند و قادر هستند که روند پیری را کُند کنند.

مترجم: حسین حیدری
با تمرینات اینتروال بیشتر عمر کنید!
5 (100%) 2 votes
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ با موضوع مطالب اصلی ورزش
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

ماهی سالمون با شیره افرا
روشی که در ادامه آموزش می‌دهیم شاید بهترین و خوشمزه‌ترین نحوۀ پختن ماهی سالمون باشد که نیازی به مهارت‌های خاصی نداشته و بسیار آسان است. اگر طرفدار طعم شیرۀ افرا هستید، مطمئنا عاشق این دستور غذایی می‌شوید. در ادامه به ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

کوشاک
کوشاد ( در زبان انگلیسی Gentian ) گیاهی است خودرو، که در دشت ها و کوه ها رشد می کند. این گیاه ارتفاعی به اندازه پنج متر دارد، برگهای آن سبز رنگ و تیز گوشه می باشد، از خواص آن می توان در تصفیه خون و درمان بیماری های کبدی ، سرماخوردگی و غیره... اشاره کرد، همچنین برای جلوگیری از رفلاکس و سوزش سر دل بسیار مفید است. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا با خواص گیاه کوشاد آشنا شویم. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.