با تفاوت میان زکام و نزله آشنا شوید

یکی از علامت های زکام سخت نفس کشیدن می باشد ولی علامت نزله ، گرفتن صدا به ویژه اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب، دشواری تکلم و ترشحات پشت حلق است. در  ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید.

زکام

علامت زکام این است که فرد از راه بینی به ‌سختی نفس می‌کشد، غنه کلام (یعنی در بینی سخن گفتن)،  خروج ترشحات و رطوبات از بینی بر‌خلاف عادت طبیعی از دیگر نشانه های زکام است.
همچنین فرد در حس بویایی دچار مشکل می‌شود؛ ولی علامت نزله، گرفتن صدا به ویژه اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب، دشواری تکلم و ترشحات پشت حلق است.
به گزارش تسنیم، مریم مقیمی متخصص طب سنتی درباره نزله اظهار کرد: افراد باید نزله را به‌طور جدی درمان کنند چرا که بیماری‌های زیادی را در بدن تولید می‌کند مثلاً اگر نزله به‌ سمت چشم سرازیر شود، سبب بیماری‌های چشم می‌شود.
اگر نزله به گوش و بینی بریزد، بیماری‌های گوش و بینی و زکام ایجاد می‌شودو اگر به دندان بریزد، موجب درد دندان می‌شود.
اگر نزله به معده برود، درد معده، زخم معده و دیگر بیماری‌های معده را در پی دارد. اگر به روده‌ها برود، زخم روده و اسهال ایجاد می‌کند مخصوصاً اگر ماده شور یا تیز و ترش باشد. اگر ماده نزله خام و غلیظ باشد، قولنج ایجاد می‌کند.وی افزود:نباید نزله را بند آورد بلکه باید کاملاً آن را خارج کرد و اگر خود به خود بند آمد باید با داروهای مناسب مسیر خروج آن را باز کرد.
ماده نزله در ریه باعث گرفتگی صدا و سرفه می شود و در اندام‌ها ممکن است باعث ایجاد بی‌حسی، فلجی و تورم شود.
روزنامه خراسان
با تفاوت میان زکام و نزله آشنا شوید
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط نویسنده 1 در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۵ با موضوع مراقبت
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

گل راعی
راعی نوعی گیاه علفی میباشد که به صورت نادرست چای کوهی نامیده میشود. این گیاه در کشتزارها به صورت خودرو میروید. گل راعی یک گیاه دارویی نیرومند میباشد که در ایالت متحده آمریکا یکی از پر فروش ترین داروها است. این گیاه داخل ایران در دامنه کوههای البرز، مازندران و نقاط غربی یافت میشود. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.