بایدها و نبایدهای تغذیه ای برای دانش آموزان

مدرسه یکی از مهمترین دوره‌های زندگی است که افراد در آن هم از لحاظ جسمی و هم ذهنی رشد میکنند. تمرکز اصلی در دوران مدرسه برروی یادگیری است و این مهم رابطه ی مستقیمی با تغذیه در کودک دارد، از این رو والدین باید نظارت کاملی بر خورد و خوراک دانش آموزان داشته باشند و با انتخاب غذاهای سالم و دوری از خوراکی‌ها و تنقلات مضر، به یادگیری فرزند خود کمک کنند. در این مطلب به توصیه‌های تغذیه‌ای برای دانش آموزان خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

دانش آموزان

زینب کریمی، کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به اهمیت دریافت کلسیم توسط دانش‌ آموزان در دوران مدرسه می‌گوید: دانش‌ آموزان باید در طول روز حداقل سه واحد لبنیات دریافت کنند که این سه واحد معادل یک لیوان شیر به علاوه سه‌چهارم لیوان ماست در کنار ناهار یا شام آنهاست.

کریمی همچنین به نگرانی والدین در مورد جذب نشدن آهن غذا در صورت خوردن ماست در کنار آن اشاره می‌کند و می‌افزاید: به‌طور معمول افراد تصور می‌کنند اگر ماست در کنار غذا مصرف شود ممکن است دریافت آهن از غذایشان محدود شود و به همین دلیل ماست را کم‌کم از برنامه غذایی خود و فرزندانشان حذف می‌کنند که این مساله صدماتی را به دنبال دارد، اما دقت کنید که اگر گوشت کافی در غذای کودکان باشد یعنی به اندازه دو تا سه قوطی کبریت گوشت در طول روز دریافت کنند، حتی با خوردن ماست در کنار غذا هیچ مشکلی از نظر جذب آهن برای آنها به‌وجود

نخواهد آمد.

مورد دیگری که باید به آن توجه شود استفاده از لبنیات کم‌چرب است، چون برخلاف باور عموم که فکر می‌کنند لبنیات پرچرب مقوی‌تر و مغذی‌تر است، اما جذب کلسیم با استفاده از لبنیات کم‌چرب بسیار بیشتر از لبنیات پرچرب است.

کریمی می‌افزاید: علاوه بر بحث جذب کلسیم، استفاده از لبنیات پرچرب در به‌وجود آمدن اضافه وزن بچه‌ها تاثیر می‌گذارد و همان‌طور که این روزها می‌بینیم اضافه‌وزن در دانش‌ آموزان امروزی زیاد دیده می‌شود و اگر این اضافه وزن در دوران مدرسه کنترل نشود در سنین بزرگسالی هم ادامه پیدا می‌کند و باعث به وجود آمدن بیماری‌های دیگر مثل بالا بودن فشار خون و چربی و… می‌شود.

خوراکی ها و تنقلات مضر برای دانش آموزان

شاید از روزهایی که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها دائم از جیب‌ها و کیفشان مشت مشت نخودچی و کشمش یا گندم برشته، توت و انجیر خشک یا بادام، پسته و گردو درمی‌آوردند و به بچه‌ها می‌دادند، زمان زیادی گذشته باشد، اما زنده کردن عادت آن روزها و عادت دادن بچه‌ها به خوردن تنقلات سالم کار خیلی سختی نیست، به‌ویژه اگر فرزند ما در سنین ابتدایی مدرسه یا کوچک‌تر باشد.

متاسفانه امروزه مصرف بی‌رویه تنقلات کم‌ارزش و بی‌ارزش مثل چیپس، پفک و انواع ساندویچ‌های حاوی سوسیس و کالباس بین دانش‌آموزانی که عادت به خرید از بوفه مدارس دارند به‌وفور دیده می‌شود.

این کارشناس تغذیه هم درباره مصرف تنقلات توسط بچه مدرسه ای ها می‌گوید: بهتر است دانش‌ آموزان مقدار تنقلاتی را که در طول هفته از بوفه مدارس تهیه می‌کنند، کاهش دهند و برای میان‌وعده‌ها و زنگ‌های تفریح از میوه‌ها یا لقمه‌هایی که حاوی پنیر و گردو یا پنیر و سبزی یا کوکو‌های خانگی است و توسط مادرها تهیه می‌شود، استفاده کنند.

وی می‌افزاید: اگر قرار است بچه‌ها چیزی علاوه بر اینها دریافت کنند بهتر است در نهایت تنها یک کیک کوچک باشد و نه چیز دیگر.

آنچه در مورد مصرف تنقلات و خرید آنها از بوفه مدارس اهمیت دارد این است که نمی‌توان کودکان را به‌طور کامل از این کار منع کرد، اما می‌توان آنها را متقاعد کرد که از خرید و مصرف مواد مضر برای رشد و سلامت جسمشان تا حد امکان خودداری کنند.

تغذیه در دوران بلوغ

بچه‌ها در بیشتر دوران مدرسه در دوره رشد به سر می‌برند و یکی دو سال قبل از بلوغشان هم اوج رشد قدی آنهاست.

کریمی با اشاره به اهمیت تغذیه در دوران رشد به‌ویژه رشد قدی و دوران بلوغ دانش آموزان ، می‌گوید: اگر برای دانش‌آموز و والدین او رشد قدی مهم است باید سعی کنند همه واحدهای غذایی را از تمام مواد غذایی به اندازه کافی دریافت کنند.

وی می‌افزاید: بهتر است تمام دانش آموزان در دوران قبل از بلوغ و دوران بلوغ یک آزمایش خون برای تعیین میزان کم‌خونی و همچنین احتمال کمبود ویتامین D انجام دهند.

غالب افراد در کشور ما کمبود ویتامین D دارند که این کمبود به کاهش جذب کلسیم در بدن منجر می‌شود و درصورت ثابت شدن کمبود ویتامین D در بدن و میزان آن باید دانش‌آموز توسط پزشک به صورت دارویی آن را دریافت کند تا در نهایت هم کمبود ویتامین D و هم کمبود جذب کلسیم جبران شود.

کریمی می‌افزاید: همچنین فقر آهن هم ممکن است در سنین بلوغ دانش‌ آموزان به‌ویژه در دختران دیده شود که در صورت وجود آن با علائمی مانند خستگی، ضعف، سرگیجه و بی‌اشتهایی و کاهش توان کاری و مقاومت بدنی، حتما باید بعد از انجام یک آزمایش خون با استفاده از داروهای جبران کم‌خونی این مشکل را حل کرد.

وی معتقد است کم‌خونی به‌ویژه در دختران و در سن بلوغ در ابتدا باید از طریق دارو درمان شود و سپس با رعایت بعضی از نکات تغذیه‌ای از بروز مجدد آن جلوگیری شود. در این دوران می‌توان از گوشت قرمز و حبوبات و سبزیجاتی که برگ تیره دارند استفاده کرد و همچنین با افزودن آبلیموی تازه به مواد غذایی جذب آهن غذا را افزایش داد؛ نکته دیگر برای جلوگیری از بروز کم‌خونی در دوران بلوغ، این است که دخترانمان از استفاده زیاد از چای خودداری کنند و حداقل دو ساعت بعد از غذا به هیچ عنوان از چای، نسکافه و قهوه استفاده نکنند.

تحرک و فعالیت بدنی دانش آموزان

در کنار همه نکات تغذیه‌ای باید به این نکته هم دقت کرد که کم شدن فعالیت بدنی بچه‌های این روزها و افزایش فعالیت بدون تحرک مثل کار با رایانه و تماشای زیاد تلویزیون و در کل استفاده زیاد از تکنولوژی‌های امروز سلامت جسمی فرزندان ما را به خطر انداخته و باعث افزایش هرروزه اضافه وزن در آنها شده است.

کریمی، کارشناس ارشد تغذیه هم به بچه‌ها توصیه می‌کند از زنگ‌های تفریحی که دارند برای داشتن فعالیت بدنی و تحرک لازم استفاده کنند. وی می‌گوید: بهترین و بیشترین رشد را فرزندان ما در دوران مدرسه دارند و باید از فرصت‌های به‌وجود آمده در مدرسه برای داشتن تحرک لازم و فعالیت‌های بدنی متناسب با سن‌شان استفاده کنند تا به این وسیله هم سلامت روحی و جسمی خود را تامین کنند و هم تناسب اندام و وزن خود را حفظ کنند.

جام جم

بایدها و نبایدهای تغذیه ای برای دانش آموزان
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۹ مهر ۱۳۹۵ با موضوع تغذیه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مارچوبه و قارچ کبابی
اگر شما هم عاشق کباب کردن سبزیجات هستید، مطمئنا از خوراک مارچوبه و قارچ کبابی لذت خواهید برد. با گیاه یاب همراه باشید تا به طرز تهیه این خوراک خوشمزه و کم‌کالری بپردازیم. ۲۵ دقیقه‌ای آماده می‌شود – برای ۶ نفر ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

روغن اوکالیپتوس
اکالیپتوس که در زبان انگلیسی Eucalyptus گفته میشود نام درختی شناخته شده است که ریشه‌ی آن به کشور استرالیا بازمیگردد. برگهای این درخت هم بسیار خوشبو بوده و هم خواص فراوانی دارند. مصرف روغن اوکالیپتوس نیز فواید فراوانی را به همراه دارد که قصد داریم در این نوشتار به طور کامل به آنها بپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.