بامیه

بامیه ( به انگلیسی Okra ) از گیاهان پرخاصیت است که زادگاه آن در آسیا و آفریقا می‌باشد. این خوراکی کوچک چندان در ایران طرفدار نداشته و نسبت به گیاهان و سبزی‌های دیگر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بهتر است بدانید همین خوراکی کوچک خواص فراوانی داشته و تاثیر به‌سزایی در سلامتی و زیبایی شما دارد.

بامیه

خوشبو و پرخاصیت

بامیـه گیاهی است گلدار از خانواده پنیرکیان که زادگاهش مناطق گرم آسیا و آفریقاست اما بعدها به دیگر مناطق دنیا هم رفته و در حال حاضر در اغلب کشورها کشت می‌شود. گیاه بامیـه معطر است و عطری شبیه میخک دارد. این گیاه در نواحی مختلف زمین می‌روید و میوه آن علاوه بر مصرف غذایی در درمان بعضی بیماری‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بامیه را به تنهایی یا با گوشت به‌صورت خورش می‌توان مصرف کرد. همچنین می‌توانید از آرد خشک شده آن استفاده کنید.

گاهی هم بامیـه را به‌صورت مربا، ترشی، شور و کنسرو مصرف می‌کنند.  بامیه سرشار از مواد مغذی با ارزشی مانند ویتامین‌های A، C و گروه B ازجمله اسیدفولیک، ۵B، ۲B، ۶B و عناصری ازقبیل منگنز، کبالت، کلسیم، فسفر، پتاسیم، فیبر و ماده لزج است بنابراین اثرات مثبت فراوانی بر سلامت انسان می‌گذارد. این گیاه همچنین از نظر اقتصادی ارزان و دردسترس همه افراد است.

خواص‌ تغذیه‌ای بامیه

بامیه در گروه سبزیجات قرار دارد و مانند سایر سیزیجات دارای کالری کمی است؛ بنابراین افرادی که تمایل به کاهش یا حفظ وزن دارند می‌توانند بامیه را به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه‌ی خود قرار دهند. این سبزی دارای فیبر بالایی بوده که بیشتر آن از نوع فیبرهای محلول پکتین و موسیلاژ است. فیبرهای محلول موجود در آن، بخش عمده‌ی فواید درمانی بامیه را به خود اختصاص داده‌اند. حالت لزجی بامیه نیز به دلیل وجود موسیلاژ است.

طبیعت بامیه

بامیـه از دیدگاه طب سنتی، سرد و تر است. بنابراین افرادی که دارای طبع سرد هستند بهتر است بامیـه را همراه مواد غذایی با طبع گرم مانند سیر یا ادویه‌جاتی همچون دارچین، زنجبیل و… استفاده کنند.

ارزش غذایی بامیـه خام در ۱۰۰ گرم:

کالری=۳۳ گرم/ آب= ۹/۸۸ گرم / پروتئین=۲ گرم / چربی = ۲/۰گرم

کربوهیدرات= ۷ گرم

فیبر= ۲/۳ گرم/  قند= ۵/۱ گرم

ارزش غذایی نصف لیوان بامی«ه پخته:

۲۵ کالری دارد، پس کم‌کالری است. دو گرم فیبر دارد و یبوست را کاهش می‌دهد. ۴۶۰ واحد ویتامین A دارد و از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند. ۱۳۰ میلی‌گرم ویتامین C دارد و از پیری زودرس جلوگیری می‌کند. ۵۰ میلی‌گرم کلسیم دارد و ضدپوکی استخوان است. ۲۵۶ میلی گرم پتاسیم دارد و ضد فشار خون است.

کلسترول‌ زدایی با بامیه

موسیلاژ (نوعی فیبر) موجود در بامیـه به کلسترول غذا متصل شده و جذب آن را کاهش می‌دهد و باعث دفع سموم از بدن می‌شود. اثر بامیه در کاهش کلسترول و پروفایل لیپیدی خون، یکی از خصوصیات بسیار مفید این سبزی است زیرا مثل داروهای کاهنده کلسترول اثرات جانبی ندارد و برای بیماران قلبی و هایپرلیپیدمی توصیه می‌شود. مصرف بامیـه همچنین به‌دلیل داشتن پتاسیم و منیزیم باعث کاهش فشارخون می‌شود. علاوه براینها بامیه برای پیشگیری از فشارخون بالای دوره بارداری مفید است.

خون ساز

اسیدفولیک موجود در بامیه باعث کاهش هموسیستئین خون (ماده مسدود کننده رگ‌های خونی) می‌شود و می‌تواند در خون‌سازی موثر باشد. درواقع افرادی که دچار کم‎خونی هستند باید حتما بامیه مصرف کنند. در مجموع بامیـه به علت دارا بودن مواد مغذی و فیبرهای محلول و املاح باعث پیشگیری از بیماری‌های قلبی می‌شود.

نسخه‌های درمانی بامیه

– فیبر موجود در بامیـه با کاهش سرعت جذب قند، به حفظ قند خون کمک کرده؛ به این ترتیب برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.

– ‌موسیلاژ (یک نوع فیبر) موجود در بامیه، به کلسترول غذا متصل شده، جذب آن را کاهش داده و باعث دفع سموم از بدن می‌شود. اثر بامیه در کاهش کلسترول خون، یکی از خصوصیات بسیار مفید این سبزی است زیرا مثل داروهای کاهنده‌ی کلسترول، اثرات جانبی ندارد.

-‌ فیبر موجود در بامیه با جذب آب کافی، از بروز یبوست جلوگیری کرده و ابتلا به بیماری‌هایی چون بواسیر و دیورتیکولیت (التهاب کیسه‌های گرد فتق مانند در دیواره‌ی مخاط روده بزرگ است که در اثر تجمع باکتری‌ها و سایر محرک‌های داخل دیورتیکول‌ها ایجاد می‌شود) را به شدت کاهش می‌دهد. معمولا برای افزایش حجم مدفوع و رفع یبوست، مصرف سبوس گندم توصیه می‌شود که امکان دارد دیواره‌ی روده را حساس کند؛ ولی موسیلاژ موجود در بامیه، روده را نرم کرده و خروج مدفوع را آسان می‌سازد.

– ‌اسید فولیک باعث کاهش هموسیستین خون می‌شود؛ این ماده، رگ‌های خونی را مسدود می‌کند. بامیه به علت دارا بودن مواد مغذی و نیز فیبرهای محلول و املاح، باعث پیشگیری از بیماری‌های قلبی می‌شود.

– پودر تخم بامیه، قلب را تحریک کرده و خاصیت ضد اسپاسم دارد.

فواید بامیه از نظر طب سنتی

– لعاب بامیـه برای کسانی که زخم اثنی‎عشر یا ورم روده دارند بسیار مفید است.

– مدر بوده ‌و برای کسانی که هنگام ادرار، احساس درد می‎کنند مفید است.

– ضماد آن، التیام دهنده‎ی زخم است.

– میوه‌ی بامیـه مقوی باه است.

– جوشانده‌ی بامیه، سنگ مثانه را دفع می‎کند.

– جوشانده‌ی گل بامیه، ضدسوداست.

– دم‎کرده‌ی تخم بامیه، ضدتشنج است.

– مصرف بامیـه به پوست لطافت می‎بخشد.

– به کسانی که دچار کم‎خونی هستند توصیه می‌شود حتما بامیه مصرف کنند، چون بامیـه دارای لعاب غنی از مواد اصلی خون است.

– در برگ و ساقه‌ی بامیه، مقدار زیادی ید وجود دارد در نتیجه برای بیماران گواتر مفید است.

– به‎دلیل وجود ویتامین B1 در بامیه، داروی مفیدی برای نیرو بخشیدن به عضلات ضعیف و اعصاب قابل تحریک، به‌شمار می‎رود.

– کسانی که دارای چربی خون هستند، باید بامیه را در برنامه‌ی غذای خود بگنجانند.

– بامیـه فساد خون، بلغم، صفرا و سودا را رفع می‎کند.

– به علت داشتن ماده‌ی ضدعفونی کننده، کرم معده و کرمک را از بین می‎برد.

– برای درمان تب‎های کهنه، مفید است.

– بامیـه به‎دلیل وجود منگنز و کبالت، تنظیم کننده‌ی ترشح غدد داخلی است.

– جوشانده‌ی بامیه، تقویت کننده و نرم کننده‌ی پوست است.

– برای تسهیل زایمان، به زن باردار قبل از زایمان بامیه می‌دهند.

– خوردن بامیـه زخم معده را درمان می‌کند.

– استفاده از بامیـه مفاصل را نرم و از رماتیسم و آرتروز جلوگیری می‌کند.

مضرات بامیه

– بامیه به هیچ‌وجه مضر نیست ولی به اشخاصی که سرد مزاج هستند، توصیه نمی‌شود و اگر این اشخاص بخواهند بامیه بخورند بهتر است که آن را با ادویه‌ی گرم مانند دارچین یا زنجبیل میل کنند.

– بامیـه را باید در ظروف چینی یا شیشه‌ای پخت زیرا پختن آن در ظروف مسی و آهنی باعث تغیییر رنگ آن می‌شود.

بامیه
3.5 (70%) 2 votes
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ با موضوع میوه ها و سبزیجات
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

طرز تهیه شیر چای
برای آن دسته از افرادی که هنوز طعمِ لذیذ شیر چای را نچشیده‌اند، حالا وقتش است که آن را امتحان کرده و از آن لذت ببرند. شیر چای یک نوشیدنی محبوب است که فواید فراوانی نیز برای سلامتی دارد. شیر چای ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

خاکشیر
خاکشیر گیاهی می باشد که در باغ ها و صحرا ها می روید و در بسیاری از موارد درمانی موثر است از جمله بسیاری از بیماری ها نظیر دفع سنگ کلیه و رفع لکه صورت موثر هست.در این مقاله به طور کلی به خواص خاکشیر خواهیم پرداخت. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.