این گیاه آفریقایی به درمان آلزایمر کمک می‌کند

0
101

محققین به تازگی دریافته‌اند که می‌توان با استفاده از اجزای نوعی گیاه آفریقایی به درمان مشکلات مغزی نظیر آلزایمر و زوال عقل پرداخت. با توجه به این مطالعه، ثابت شده است که این گیاه حاوی آنتی‌اکسیدان‌های موثر بوده و برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد مفید می‌باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

گیاه آفریقایی

مطالعه محققان دانشگاه ناتینگهام در بریتانیا نشان داده است که عصاره بدست آمده از برگ ها، ساقه و ریشه گیاه آفریقایی Carpolobia lutea می تواند به حفاظت از فرستنده های شیمیایی در مغز که نقش مهمی در عملکردها، از جمله حافظه و یادگیری دارند، کمک کنند.
دکتر وین کارتر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «با افزایش سن جمعیت، افزایش شمار افراد مبتلا به زوال عقل به مرز هشدار رسیده است. یافته های ما حاکی از آن است که داروهای قدیمی و سنتی می توانند با ارائه مواد شیمیایی جدید به جلوگیری از روند پیشرفت بیماری آلزایمر کمک کنند.»
گیاه Carpolobia lutea که به «چوب گله» هم معروف است بوته کوچکی است که خاستگاه آن آفریقای مرکزی و غربی است.
در بیماران مبتلا به آلزایمر و سایر بیماری ها نظیر پارکینسون، فعالیت انتقال دهنده عصبی «استیل کولین» کاهش می یابد و منجر به مشکلات مرتبط با حافظه و توجه می شود.
محققان دریافته اند گیاه Carpolobia lutea بسیار در پیشگیری از تجزیه «استیل کولین» موثر بوده و دارای ویژگی های آنتی اکسیدانی مفید دیگری هم در مقابله با رادیکال های آزاد است که در آسیب به سلول ها به دلیل افزایش سن و بیماری آلزایمر نقش دارند.

همچنین بخوانید :  درمان سردرد میگرنی با این نوشیدنی
مهر
این گیاه آفریقایی به درمان آلزایمر کمک می‌کند
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید