این غذاها میتوانند علت گرسنگی مداوم شما باشند

0
129

آیا تا به حال تنها پس از گذشت نیم ساعت از خوردن یک وعده غذایی کامل، احساس گرسنگی کرده‌اید؟ این حالت گرسنگی مداوم میتواند ریشه در عادت های تغذیه ای شما و برنامه غذاییتان داشته باشد. اگر با چنین مشکلی رو به رو هستید و به دنبال پاسخی برای علت گرسنگی مداوم خود می‌گردید، حتما این مطلب را تا انتها با دقت مطالعه کنید تا با غذاهایی که گرسنگی را تشدید میکنند آشنا شوید. با گیاه یاب همراه باشید.

علت گرسنگی مداوم

دکتر «سو دکوتیس» لیستی از خوراکی های ممنوعه که میتوانند علت گرسنگی مداوم شما باشند را معرفی کرده است.

نان سفید و ماکارونی

این دو ماده غذایی باعث افزایش انسولین خون می شوند. مطالعه محققان اسپانیایی نشان می دهد، افرادی که در طول روز دو وعده از نان یا ماکارونی استفاده می کنند ۵۰ درصد بیش از سایرین چاق می شوند.

خوراکی های شور

تنقلات شور باعث تشدید اشتها برای خوردن غذاها می شوند.

سوشی ، علت گرسنگی مداوم

ژاپنی هایی که رژیم غذایی دارند به طبخ و استفاده از ماهی هایی مانند سوشی روی می آورند، غافل از اینکه سوشی باعث تشدید گرسنگی می شود. سوشی حتی بیشتر از برنج و به اندازه سه برش نان دارای کالری است.

فست فود و جانک فود

تمام غذاهای فست فودی مانند: پیتزا، انواع ساندویچ و … باعث چاقی و افزایش اشتها می شوند. این سبک غذایی شور، چرب و پر کالری است. مقدار نمک زیاد استفاده شده در این غذاها باعث کم آبی بدن شده که در نتیجه احساس گرسنگی را افزایش می دهد.

آبمیوه های مصنوعی

آبمیوه های مصنوعی دارای شیرینی و همینطور مواد نگه دارنده ای هستند که نه تنها برای سلامتی خطرناک بوده بلکه باعث چاقی و همینطور تشدید اشتها نیز می شوند.

همچنین بخوانید :  آیا تغذیه‌ی ناسالم علت افسردگی شماست؟

به افرادی که رژیم غذایی لاغری دارند، توصیه می شود تا آبمیوه را در منزل و به صورت طبیعی تهیه کنند.

غلات صبحانه

مکمل های غذایی مانند غلات صبحانه که در وعده صبحانه مصرف می شوند، می توانند باعث افزایش اشتها شوند.

این مکمل غذایی حاوی آرد سفید و شکر است و در زمانی که با معده خالی میل می شود، می تواند میزان انسولین و قند خون را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. زمانی که این حالت رخ می دهد، بدن نه تنها زودتر خسته می شود بلکه نیاز به دریافت خوراکی های بیشتر برای افزایش سطح انرژی دارد.

شیرین کننده های مصنوعی

شاید در این فکر باشید که استفاده از آسپارتام یا سایر شیرین کننده ها می تواند مفید باشد اما یک آب نبات ساده و معمولی نیز می تواند همین تاثیر را داشته باشد.

مشهورترین شیرین کننده مصنوعی که در رستوران ها، سوپرمارکت ها و حتی آشپزخانه ها یافت می شود، آسپارتام است. بدن با مصرف آسپارتام مقدار قابل توجهی از مواد ناسالم را دریافت می کند. آسپارتام و شیرین کننده های مصنوعی بخصوص برای افراد دیابتی بسیار مضر است

این غذاها میتوانند علت گرسنگی مداوم شما باشند
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید