این غذاها را در یخچال نگه ندارید

اختراع یخچال انقلابی در زمینه ی نگهداری مواد غذایی بود. یخچال از فاسد شدن بسیاری از غذاها توسط باکتری های بیماری زا جلوگیری می کند و همچنین  در صرفه جویی برای خرید مواد غذایی کمک میکند.

بسیاری از ما بدون داشتن اطلاعات درباره ی اینکه چه غذایی را می توانیم در یخچال نگهداری کنیم از آن استفاده می کنیم.

نگهداری غذا در یخچال

اکثر اوقات ما غذایی را در یخچال نگهداری می کنیم که در حقیقت جای آن در کابینت یا محیط آشپزخانه است.

هندوانه ی کامل

هندوانه ی کامل را در یخچال نگهداری نکنید. با توجه به مطالعاتی که در سال ۲۰۰۶ توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) انجام شد، محققان دریافتند که اگر هندوانه در دمای اتاق نگهداری شود آنتی اکسیدان بیشتری را داخل خود ذخیره می کند تا زمانی که در یخچال نگهداری شود.

این مطالعه همچنین نشان داد که هندوانه ای که در دمای اتاق نگهداری شده ۴۰ درصد لیکوپن و ۱۳۹ درصد کاروتن بیشتری را در خود نگه میدارد.

 پس سعی کنید هندوانه ی کامل را  در محیط آشپزخانه نگه دارید، اگر هندوانه را برش دادید می توانید روی آن را پوشانده و داخل یخچال بگذارید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی طبیعتی ظریف دارد، اگر آن را داخل یخچال نگه دارید طعم و بافت خود را از دست میدهد. سرما باعث میشود تا دیواره های این میوه صدمه دیده و طعم و عطر خود را از دست بدهد. همچنین هوای سرد فرآیند رسیدن میوه را متوقف می کند.

یکی از بهترین مکان ها برای نگه داری گوجه فرنگی نارس، محیط آشپزخانه  (دمای اتاق) است. برای سرعت بخشیدن به فرآیند رسیدن، گوجه ها را داخل یک کیسه ی  کاغذی بصورت برعکس (همانند تصویر زیر) قرار دهید.

نگهداری غذا در یخچال

گوجه ی رسیده باید حداکثر تا قبل از ۴ روز مصرف شود. پس سعی کنید آنها را به اندازه ی نیازتان بخرید.

گوجه فرنگی را در دمای اتاق و به دور از نور آفتاب نگه داری کنید. منظور از دمای اتاق در این مطلب حدودا ۲۱ درجه سانتی گراد  می باشد.

اگر گوجه ها بیش از حد رسیده اند می توانید آنها را قبل از خراب شدن به مدت ۲ تا ۳ روز در یخچال نگهداری کنید.

برای مصرف گوجه هایی که در یخچال نگهداری شدند، ابتدا آنها را در دمای اتاق به مدت ۲ تا ۳ ساعت رها کنید تا بهترین طعم و عطر را تجربه  کنید.

فراموش نکنید که گوجه فرنگی را از  یک میوه فروشی خوب تهیه کنید.

سیب زمینی

نگه داشتن سیب زمینی در یخچال آن را شیرین میکند. دمای سرد باعث تجزیه شدن نشاسته در سیب زمینی شده و در نتیجه  منجر به  افزایش قند می شود.

این فرآیند باعث ایجاد ماده ای شیمیایی به نام آکریل آمید می شود که به شدت برای سلامتی مضر بوده و خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد.

سیب زمینی در محیط گرم و مرطوب جوانه  میزند و یا خراب می شود.

سیب زمینی رسیده در محیطی خنک و تاریک مانند انبار  چندین ماه میتواند سالم بماند. سیب زمینی مرطوب را قبل از نگهداری حتما خشک کنید.

فراموش نکنید که سیب زمینی را داخل کیسه ی پلاستیکی نگه ندارید. چون نبود گردش هوا باعث خرابی آن می شود.

سیب زمینی ها را در کیسه ی کاغذی و یا پلاستیکی سوراخ دار نگه دارید که هوا به خوبی در آن جریان داشته باشد.

پیاز

پیاز کامل را داخل یخچال نگذارید. با توجه به بافت مرطوب آن، نگهداری پیاز در یخچال باعث نرم شدن و کپک زدن آن می گردد. اگر چه پیاز خرد شده را می توانید در ظرف درب بسته چندین روز در یخچال نگهداری کنید. دما را در ۴۰ درجه فارنهایت و یا کمتر تنظیم کنید.

پیاز کامل باید در محیطی خنک، خشک و با تهویه ی خوب نگهداری شود. پیاز را در کیسه ی پلاستیکی نگذارید چون نبود جریان هوا در عمر مفید آن تاثیر میگذارد.

فراموش نکنید که هرگز پیاز را در کنار سیب زمینی نگهداری نکنید. چون رطوبت و گاز ساطع شده از پیاز می تواند هم پیاز و هم سیب زمینی را به سرعت فاسد کند.

عسل

هیچگونه نیازی به نگهداری عسل در یخچال نیست. اما مراقب باشید که آن را در مکان بسیار گرم و نزدیک به اجاق گاز هم قرار ندهید. چون گرمای زیاد می تواند طعم و بافت عسل را از بین ببرد. همچنین ممکن است عسل در دمای سرد حالتی کریستالی بگیرد.

دمای اتاق باعث می شود که عسل خواص طبیعی خود را حفظ کند. بهتر است عسل را در یک ظرف شیشه ای با دربی محکم نگهداری کنید.

از نگهداری عسل در ظرف های آهنی و غیر مرتبط خودداری کنید. ظرف عسل را در محیطی خشک، خنک و بدور از نور مستقیم خورشید (کابینت آشپزخانه) نگه دارید.

از مصرف عسلی که بوی ترشی میدهد و یا کپک زده است خودداری کنید. عسلی که به خوبی نگهداری شده باشد ممکن است با گذشت زمان حالتی سفت و کریستالی به خود بگیرد.


ترجمه شده توسط تیم ترجمه گیاه یاب

منبع: top10homeremedies.com
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ با موضوع زندگی سالم
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

آیین سنتی تهیه و تولید عرق‌ بهار نارنج از جمله آیین‌های سنتی در مازندران محسوب می شود به طوری که این آیین در شورای عالی ثبت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، با عنوان جشنواره ملی بهار نارنجِ بابـل، به ثبت ملی رسیده است. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.