افزایش قد با این خوراکی ها

0
9

اگرچه ژن و ارث تاثیر به سزایی در میزان رشد قد در انسان ها دارند اما نباید فراموش کنید که مصرف برخی مواد غذایی نیز به خصوص در سنین رشد میتواند کمک شایانی به رشد قد انسان کند. در این نوشتار به معرفی مواد غذایی که از نظر متخصصان میتوانند در افزایش قد و رشد آن موثر باشند خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

افزایش قد با

افزایش قد با این خوراکی ها:

شلغم

ماده غذایی است که دارای هورمون رشد در بدن است و مصرف این ماده غذایی می تواند به بلند قد شدن افراد کمک کند، این ماده همچنین دارای مواد معدنی و فیبر است و باعث تحریک هرمون های رشد در بدن می شود.

تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین است که نقش مهمی در افزایش قد ایفا می کند، بنابراین، کودک هر روز باید این ماده غذایی را مصرف کند تا بدن سالم و قد متناسب داشته باشد.

افزایش قد با اسفناج

غذای طلایی برای کودکان و نوجوانان به شمار می رود، این ماده غذایی میزان ایمنی بدن را بالا می برد، و باعث افزایش قد نیز می شود و سرشار از آهن و کلسیم است.

میوه

بسیاری از میوه ها مانند انبه و هلو سرشار از ویتامین A هستند و افزایش مصرف این میوه ها رشد قد کودک یا نوجوان را تضمین می کند، این میوه ها همچنین ایمنی بدن را تقویت و استخوان ها را محکم می کند.

غلات

غذاهای سرشار از غلات، بسیار برای افزایش قد انسان مفید هستند و گندم بهترین نوع غلات است، گندم سرشار از ویتامین ب و آهن است و می توان برای تضمین رشد قد به نان های تهیه شده از دانه های غلات کامل نیز ماکارونی تهیه شده از غلات اعتماد کرد.

همچنین بخوانید :  درمان یبوست با طب سنتی

افزایش قد با ماست

ماست سرشار از ویتامین “D” و پروتئین و نیز کلسیم است، بنابراین، این نوع ماده غذایی از جمله غذاهایی است که باعث تحریک رشد و افزایش قد می شود.

مرغ

گوشت مرغ منبع کاملی از پروتئین هست که به افزایش رشد و قد انسان کمک می کند.

هویج

سرشار از ویتامین A است که باعث رشد و افزایش قد می شود.

شیر

شیر منبع اصلی کلسیم است که باعث تقویت استخوان ها و نیز رشد قد می شود، بنابراین نوشیدن یک لیوان شیر درهر روز به ویژه صبح ها برای سلامت بدن ضروری است.

افزایش قد با دانه سویا

سویا به تقویت رشد عضلات و استخوان ها در بدن کمک می کند و منبعی سرشار از پروتئین است.

آخرین نیوز
افزایش قد با این خوراکی ها
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید