افزایش طول عمر با رعایت این نکات

0
89

در جهانی زندگی میکنیم که آلودگی و امواج خطرناک بیشتر از هر زمانی در اطرافمان بوده و به خصوص افرادی که شهرنشین هستند بیشتر در معرض خطرات این چنینی هستند و به همین دلیل هم مرگ زودتر به سراغمان می آید. اما هنوز هم در این دنیای آلوده و خطرناک میتوان با داشتن یک سبک زندگی سالم و متفاوت از عوارض و خطرات مختلف دوری کرده و بیش از ۱۰۰ سال عمر کرد! در ادامه به مهمترین توصیه های مربوط به افزایش طول عمر خواهیم پرداخت که با رعایت آنها نه تنها زندگی سالمتری خواهید داشت بلکه بیشتر نیز عمر میکنید. با گیاه یاب همراه باشید.

افزایش طول عمر

به گفته یک محقق آلمانی رعایت عادات سالم زندگی توسط مردم موجب افزایش طول عمر شده و آنها میتوانند بیش از ۱۰۰ سال زندگی کنند.

دکتر ری شیلینگ، استاد دانشگاه توبینگن آلمان، عنوان می کند که رعایت شماری از عادات سالم در زندگی که بارها در رسانه ها به آنها اشاره می شود می تواند به طول عمر بیش از ۱۰۰ سال بیانجامد.

توصیه هایی برای افزایش طول عمر :

تحرک داشته باشید

حتی اگر احساس خستگی می کنید تحرک روزانه تان را داشته باشید. باید ذهن تان را پرتحرک و فعال نگه دارید. بخشی از آن می تواند با انجام ورزش منظم روزانه برای حفظ تحرک ماهیچه ها و پیشگیری از اُفت آنها در آینده حاصل شود.

دور نوشابه را خط قرمز بکشید

دانشمندان بوستون دریافته اند که نوشیدن هر روز کولاهای معمولی یا رژیمی خطر ابتلاء به سندرم متابولیک، یعنی مجموعه شرایطی که شامل فشارخون بالا، میزان بالای انسولین و چربی اضافه دور کمر که احتمال بیماری قلبی و دیابت را افزایش می دهد را دو برابر میکند که این تنها بخشی از مضرات نوشابه میباشد. طبق مطالعاتی که روی حیوانات انجام شد، مقصر افزودنی ای است که برای تغییر رنگ آن اضافه میکنند و خطر ابتلاء به سندرم متابولیک را بالا می برند.

واسان.اس.راماچاندران، پروفسور داروسازی در دانشگاه پزشکی بوستون و محقق این مطالعات میگوید: دانشمندان نظریه داده اند که مصرف کنندگان نوشابه، مرتب حس چشایی خود را در معرض شیرینی های طبیعی یا مصنوعی قرار می دهند و خودشان را نسبت به ترجیح یا طلب غذاهای شیرین شرطی می کنند که این باعث اضافه وزن می شود.

رژیم غذایی مدیترانه ای

از رژیم غذایی مدیترانه ای یا رژیم غذایی اوکیناوای پیروی کنید. این رژیم های غذایی حاوی میزان گوشت کمتر و مقدار بالای سبزیجات و فیبر هستند. این رژیم های غذایی کلسترول شما را پایین نگه می دارند، عروق تان مسدود نمی شوند، متابولیسم تان تحت کنترل است و مانع ار ابتلا به دیابت می شوند. اگر چاق نیستید و دیابت ندارید، سال ها و دهه ها از سلامت خوب سیستم قلبی-عروقی برخوردار خواهید بود.

همچنین بخوانید :  مسواک زدن را جدی بگیرید

مسواک بزنید

هر روز دندان هایتان را مسواک کرده و از نخ دندان استفاده کنید. بدین ترتیب باکتری های موجود در دهان تان را کنترل کرده و از نفوذ آنها در خون تان که بر عروق قلب تان تاثیر می گذارد جلوگیری می کند. مطالعات نشان داده اند که حتی سلامت دهان از حملات قلبی هم جلوگیری می کند.

برگر نخورید

خوردن یک کف دست ،حدود دو و یک دوم اونس گوشت گاو ،خوک یا بره مشکلی به وجود نمی آورد اما ،طبق گزارش موسسه امریکایی تحقیقات سرطانی،خوردن هفته ای بیش از ۱۸ اونس (۵۰۰ گرم )گوشت قرمز خطر ابتلاء به سرطان روده بزرگ یعنی سومین نوع شایع آن را افزایش می دهد.

خطر ابتلاء به سرطان روده بزرگ، با خوردن هر روز سه و یک دوم اونس(تقریبا بیش از۱۰۰۰ گرم) گوشت کنسرو شده(مانند هات داگ،ژامبون و گوشت های آماده) حدود ۴۲ درصد افزایش می یابد. کارشناسان دقیقا نمی دانند که چرا گوشت های قرمز و کنسرو شده این قدر مضر هستند اما یکی از دلایلی که به آن مشکوکند وجود مواد سرطان زا است که وقتی گوشت را کباب یا دودی می کنید یا وقتی مواد نگهدارنده مانند نیترات ها به آن اضافه می شوند،شکل می گیرد.

با پزشک دوست باشید

اگر زخم و جراحت پوستی یا هر چیز غیرعادی در پوست تان مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه نمایید. درمان اولیه سرطان همواره آسان تر از زمانی است که تشدید شده باشد.

دخانیات ممنوع

سیگار کشیدن، مصرف الکل و استعمال تفریحی مواد مخدر را کنار بگذارید. سیگار کشیدن موجب حمله قلبی، سکته و سرطان می شود. مصرف تفریحی مواد مخدر با وضعیت شیمیایی بدن تداخل پیدا کرده و دارای عوارض جانبی است. برای حفظ سلامت کبدتان هم الکل مصرف نکنید.

چاق نشوید

از چاقی پرهیز کنید که با سندروم متابولیک و دیابت مرتبط است. شاخص توده بدنی ایده آل شما باید بین ۲۱ تا ۲۲ باشد. با پیروی از رژیم غذایی که در بالا گفته شد و کاهش غذاهای شیرین و نشاسته ای می توانید مانع از چاقی شوید.

افزایش طول عمر با خوابیدن

خواب منظم داشته باشید، به زندگی خوش بین باشید و روابط اجتماعی خوبی داشته باشید تا سیستم ایمنی بدن تان قوی بماند و حالت تعادل هورمون هایتان حفظ شود. بدین ترتیب سلامت احساسی و فیزیکی شما حفظ خواهد شد.

مهر، سیمرغ

افزایش طول عمر با رعایت این نکات
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید