از زدن این مواد به صورت پرهیز کنید

0
17

گاهی اوقات به دلایل خاصی مردم موادی را که برای قسمت های مختلف بدن تولید شده اند را به صورتشان میزنند، بدون آنکه بدانند این مواد برای پوست صورت مضر بوده و همانطور که اشاره کردیم برای بخش های خاصی از بدن طراحی و تولید شده و هرگز نباید برروی صورت شخص قرار بگیرد. در ادامه ۵ ماده ای که نباید هرگز به صورتتان بزنید را معرفی میکنیم.

صورت

این مواد را به صورت نزنید :

اسپری مو

بعضی ها می گویند که اگر کمی اسپری مو را به صـورت بزنید زمان ماندگاری آرایش افزایش می یابد، اما این اسپری ها مخصوص مواست نه صورت؛ زیرا دارای مواد شیمیایی است که حالت مو را نگه می دارد و مصرف بیش از حد آن نیز می تواند به مو ضرر برساند. تماس پیدا کردن آن با پوست صـورت باعث ایجاد خارش بروز جوش های ریز، پوسته پوسته شدن و آزردگی پوست می شود .

لوسیونهای مخصوص بدن

لوسیون بدن دارای ماده ای است که برای صـورت مضر است و رایحه آن می تواند به پوست صورت آسیب برساند .

سرکه

اگر چه از سرکه در درمان های خانگی استفاده می شود اما استفاده به تنهایی یا ترکیب نادرست سرکه با مواد دیگر به دلیل حالت اسیدی حتی در میزان خیلی کم آن، می تواند باعث سوختن پوست شود.افزودن روغن طبیعی و آب برای رقیق کردن آن، می تواند این خطر را کاهش دهد البته نه برای پوست های حساس.

شامپوی سر

برخی افراد از شامپو برای صـورت و بدن نیز استفاده می کنند ماده ای که در شامپوی سر استفاده می شود برای پوست صورت مناسب نیست ماده ای که در شامپو استفاده می شود قوی است تا کثیفی و چربی را از بین ببرد بنابراین باعث خشکی و ناراحتی پوست صـورت می شود.

همچنین بخوانید :  لاک زدن ناخن کودکان چه خطراتی دارد؟

دئودورانت یا ضد عرق

برخی مردم برای پیشگیری از عرق کردن صـورت کمی دئودورانت به صورت می مالند اما این محصول تنها می تواند جلوی تعریق زیر بغل، پا و زیر سینه را بگیرد.

به گزارش «نیوزویک»، این ماده در صورت استفاده روی صورت باعث انسداد غدد عرق می شود که به جوش، انسداد منافذ و بروز لکه های قهوه ای منجرمی شود.

روزنامه خراسان

از زدن این مواد به صورت پرهیز کنید
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید