ارتباط میان رنگ کردن مو و سرطان پستان

رنگ کردن مو یکی از عادت‌های رایج در میان بانوان است که جنبه‌ی زیبایی داشته و اغلب خانم‌ها برای تنوع دادن به ظاهر خود، هر چند وقت یکبار رنگ موهایشان را تغییر می‌دهند. اما رنگ کردن مو بدون عوارض نیست، محققان در مطالعه‌ی جدیدی که پیرامون این موضوع انجام داده‌اند به یافته‌های جدیدی دست پیدا کرده‌اند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

رنگ کردن مو

محققان دانشگاه هلسینکی فنلاند و موسسه سرطان فنلاند نقش استفاده از قرص های ضدبارداری هورمونی و رنگ موها را بر ریسک سرطان پستان بررسی کردند.

سانا هیکینن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «بزرگ ترین فاکتور پرخطر در سرطان پستان، سن بالا و عوامل مرتبط با سبک زندگی نظیر اولین زایمان در سن بالا، تعداد کم فرزند، مصرف الکل و بی تحرکی است.»

در این مطالعه، محققان داده های مربوط به نظرسنجی از ۸۰۰۰ بیمار مبتلا به سرطان پستان و ۲۰ هزار فرد گروه کنترل را در فنلاند بررسی کردند.

نتایج نشان داد استفاده از قرص های ضدبارداری با افزایش ۳۲ درصدی ریسک ابتلا به سرطان پستان در بین زنان زیر ۵۰ سال همراه بود.

همچنین محققان پی بردند ریسک سرطان پستان در بین زنانی که موهایشان را رنگ کرده بودند در مقایسه با سایر زنان ۲۳ درصد بیشتر بود.

مهر
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ با موضوع اخبار دنیای سلامت

آشپزی سالم

طرز تهیه چای سبز
چای سبز یکی از سالم‌ترین و مفیدترین نوشیدنی‌هاست که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی می‌باشد. مصرف این چای اشتها را سرکوب کرده و به سوزاندن چربی و تضمین سلامت قلب کمک می‌کند. اما احتمالا تا به حال روش‌های مختلف ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.