اثرات کم خوابی بر کمر و ستون فقرات

خواب درست و صحیح از فاکتورهای اصلی سلامتی و تندرستی است، یک گوشی موبایل را در نظر بگیرید، زمانی که شارژ آن تمام میشود دیگر نمیتوانید از گوشی استفاده کنید و حتما باید برای مدتی آن را به برق وصل کرده و شارژش کنید. انسان نیز به همین صورت است، اگر شارژ و انرژی‌تان تمام شود به سختی میتوانید عملکرد مناسبی داشته باشید و باید با خوابیدن خود را شارژ کنید. در این نوشتار نظر متخصص ارتوپد درباره اثرات کم خوابی بر کمر جویا را می‌شویم. با گیاه یاب همراه باشید.

اثرات کم خوابی

اسدللهی متخصص ارتوپد در گفت و گو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه بعضی افراد با درد کمر، از خواب بیدار می شوند، گفت: درد کمر هنگام بیدارشدن از رختخواب به مدت نیم ساعت،  ممکن است به دلیل مشخصه بیماری آرتروز باشد.

این متخصص ارتوپد با بیان اینکه ۸۵ درصد از درد در ناحیه کمر بی دلیل است، اظهار داشت: ۹۰ درصد افراد حداقل یکبار در طول زندگی به کمر درد دچار می شوند و ۵۰ درصد نیز بیش از یک مرتبه درد در این ناحیه را تجربه می کنند.

وی به دلایل درد در ناحیه کمر اشاره کرد و ابراز داشت: بیش از سه ساعت پشت میز نشستن به مدت طولانی، رانندگی های طولانی مدت، عدم فعالیت های ورزشی و حرکتی، استفاده از کوله پشتی سنگین و غیر استاندارد، نغذیه و رژیم درمانی نامناسب از دلایل ایجاد کمر درد در افراد است.

اسدللهی به دیگر دلایل درد در ناحیه کمر اشاره کرد و اظهار داشت: در زمان التهاب، آسیب به عصب، فتق دیسک و فشار وارده به بدن از دیگر دلایل درد در ناحیه کمر است.

این متخصص ارتوپد با بیان اینکه در بیماری آرتروز، درد در ادامه روز بهبود می یابد، ابراز داشت: در این بیماری درد در زمان شب دوباره باز می گردد و گاهی بدتر می شود.

وی با بیان اینکه هنگام درد به مدت بیش از چهار تا شش هفته باید به پزشک مراجعه شود ابراز داشت: بیشتر آسیب های جزئی بعد از این مدت بهبود می یابند در صورتیکه درد آن برطرف نشد و یا بدتر شد باید به پزشک مراجعه کنید.

اثرات کم خوابی بر کمر و ستون فقرات

این متخصص ارتوپد با بیان اینکه هر فردی در شب باید به مدت ۸ ساعت بخوابد تاکید کرد: از اثرات کم خوابی میتوان به آسیب به کمر و افزایش درد در این ناحیه اشاره کرد.

اسداللهی با بیان اینکه یکی از انواع درد کمر، نوع موضعی است، عنوان کرد: راجعه، دردی است که از یک ناحیه به ناحیه دیگر سرایت می کند

متخصص ارتوپد به نوع سوم کمر درد اشاره کرد و افزود: در نوع انتشاری ممکن است درد، از نقاط دیگر به عصب انتشار یابد و مهمترین منشاء  این نوع درد کمر، مفاصل بین مهره ای، رباطهای مربوطه، رباطهای خلفی عضلات ثبات دهنده لگن است.

اثرات کم خوابی بر کمر و ستون فقرات
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۵ با موضوع مراقبت
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

گز روغن
درخت گز روغن که در طب سنتی کشورهای دیگر به نام مورینکا شناخته می شود، شامل ۱۳ گونه است که غالب آنها در نواحی گرم و مرطوب مانند عربستان، هند، هیمالیا، برمه و استان های جنوبی ایران رشد می کند. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.