اثرات چاقی بر زندگی زناشویی

0
21

چاقی مشکلی است که متاسفانه روزبه‌روز در بسیاری از کشورها رو به افزایش است. چاقی و اضافه وزن میتوانند در ابعاد مختلفی زندگی فرد و اطرافیان او را تحت تاثیر قرار دهند که در بسیاری از موارد این تاثیرات بار منفی دارند. گذشته از آنکه چاقی میتواند خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف مانند دیابت، بیماری‌های قلبی، مشکلات کبدی و… را در فرد افزایش دهد، همچنین قادر است بر زندگی زناشویی نیز تاثیر بگذارد. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

زندگی زناشویی

نرگس جوزدانی کارشناس و مشاور تغذیه درباره اثرات چاقی بر زندگی زناشویی گفت: چاق شدن هر یک از زوجین(به خصوص خانم ها) بر روی باروری آنها تاثیرگذار است و حتی می تواند منجر به عدم بارداری افراد شود.

وی ادامه داد: چاقی باعث تضعیف سلامت جنسی می شود و احتمال خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را به طور چشم گیری افزایش می‌دهد.

جوزدانی بیان کرد: چاقی، باروری مردان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و افزایش توده بدنی یا BMI در مردان، با افزایش احتمال ناباروری ارتباط دارد و احتمال ناباروری در مردانی که اضافه‌وزن دارند یا چاق هستند، در مقایسه با مردانی که وزن طبیعی دارند، بیشتر است.

این کارشناس تغذیه عنوان کرد: اضافه وزن در مردان و زنان منجر به افزایش میزان هورمونها در بدن می‌شود و هورمونها نیز فرایند باروری در مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهند، ترشح غیرطبیعی هورمونها می‌تواند منجر به افزایش وزن و تاثیرات منفی بر روی تولید سلولهای جنسی در مردان و زنان شود.

وی یادآور شد: در زنان، وزن زیاد موجب افزایش تولید انسولین می‌شود که ممکن است منجر به نامنظم شدن تخمک گذاری شود و باعث به وجود آمدن تخمدان پلی کیستیک در زن می شود که در نازایی زنان نقش دارد.

همچنین بخوانید :  تاثیر خواب بر چاقی
باشگاه خبرنگاران
اثرات چاقی بر زندگی زناشویی
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید