آیا پوشیدن جوراب به خواب بهتر کمک می کند؟

اگر فکر می‌کنید که پوشیدن جوراب هنگام خواب مضر است، بهتر است این مطلب را با دقت مطالعه کنید. متخصصان گفته‌اند که پوشیدن جوراب هنگام خواب نه تنها هیچ مشکلی نداشته بلکه حتی می‌تواند به خواب بهتر شما کمک کند.

پوشیدن جوراب

آیا پوشیدن جوراب به خواب بهتر کمک می کند؟

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ان‌بی‌سی»، بنیاد ملی خواب ایالات متحده به تازگی با انجام تحقیقاتی به این نتیجه رسیده است که خوابیدن با جوراب می‌تواند در سطوح مختلفی برای بهبود کیفیت خواب مفید باشد. پوشیدن جوراب باعث می‌شود تا پاها گرم شوند و گرم شدن پاها این پیام را به مغز ارسال می‌کنند که وقت خواب فرا رسیده است.

گرم کردن پاها باعث می‌شود تا عروق خونی شما بازتر شده و گشاد شوند که به خواب بهتر کمک می‌کنند. در واقع زمانی که عروق باز می‌شوند، گرمای پاها به سایر قسمت‌های بدن رفته و توزیع می‌گردد و در نهایت بدن را برای خوابیدن آماده می‌کند.

همچنین اگر پاشنه‌های خشک و زبری دارید، می‌توانید جوراب‌های مرطوب بپوشید تا در طول شب پاشنه‌ها مرطوب باقی مانده و وضعیت بهتری پیدا کنند.

مترجم: حسین حیدری
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ با موضوع اخبار دنیای سلامت
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

ماهی سالمون با شیره افرا
روشی که در ادامه آموزش می‌دهیم شاید بهترین و خوشمزه‌ترین نحوۀ پختن ماهی سالمون باشد که نیازی به مهارت‌های خاصی نداشته و بسیار آسان است. اگر طرفدار طعم شیرۀ افرا هستید، مطمئنا عاشق این دستور غذایی می‌شوید. در ادامه به ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

ناخنک
ناخنک گیاهی می باشد که از آن در کتب طب سنتی، اکلیل الملک یاد شده است. این میوه در مصارف پزشکی کاربردهای فراوانی دارد. از دم کرده این گیاه می توان انواع امراض را بهبود داده و حتی می توان این گیاه را به صورت ترکیبی با گیاهان دیگر استفاده کرد، در ادامه به خواص این گیاه خواهیم پرداخت. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.