آیا پخت و پز با فویل آلومینیومی خطرناک است؟

0
101

فویل آلومینیومی بسیار در پخت و پز و آشپزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قرار دادن ورقه‌های فویل در کف تابه، گریل کردن و نگهداری غذاها در یخچال تنها برخی از کاربردهای فویل هستند. اما آیا پخت و پز با فویل آلومینیومی می‌تواند سلامت انسان را تهدید کند؟

فویل آلومینیومی

افسانه یا واقعیت ؟

به گزارش گیاه یاب به نقل از «فود نتورک»، در سالهای اخیر شایعات بسیاری در زمینه‌ی خطرات آلومینیوم برای سلامت انسان و نقش آن در بروز آلزایمر و بیماری‌های کلیوی شنیده شده است. اما حقیقت این است که آلومینیوم در اطراف ما (حتی در آب) وجود دارد و تماس انسان با آن به نظر نمی‌آید که مشکل ساز باشد. همچنین بدن انسان دارای مکانیسم‌های متعددی است که کمک می‌کنند تا مقدار زیاد آلومینیوم دفع شده و انباشته نگردد. با این حال، دریافت مواد سمی در طول زمان می‌تواند در نهایت به خطری برای استخوان‌ها، مغز، عضلات و بافت‌های دیگر تبدیل شود.

فویل آلومینیومی در آشپزخانه

خطرناک بودن فـویل آلومینیومی در پخت و پز خانگی به این بستگی دارد که چگونه از آن استفاده می‌کنید. مطالعات کافی در این زمینه وجود ندارند که ثابت کنند استفاده از فویل آلومینیومی باعث آسیب فوری می‌شود یا خیر. اما مطالعاتی وجود دارند که نشان می‌دهند پیچیدن غذای سرد در داخل فویل آلومینیومی برای نگهداری، باعث خارج شدن آلومینیوم و نفوذ آن به غذا نمی‌شود. ولی پخت و پز درون فـویل آلومینیومی در حرارت بالا و استفاده کردن از غذاهای اسیدی، نمک و ادویه‌جات می‌تواند باعث نفوذ آلومینیوم به غذا گردد.

نتیجه گیری

هنوز تحقیقات و پژوهش‌های کافی درباره‌ی اینکه آیا پخت و پز با فـویل آلومینیومی مضر است یا خیر انجام نشده است و تعداد مطالعات محدود است. اما اگر می‌خواهید مطمئن شوید که مشکلی برایتان پیش نمی‌آید، بهتر است از فویل آلومینیومی در پخت و پز بهره نبرده و آن را فقط برای نگهداری مواد غذایی استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  رابطه میان حشره کش و سرطان کودکان
مترجم: حسین حیدری
آیا پخت و پز با فویل آلومینیومی خطرناک است؟
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید