آیا شیر داغ برای داشتن خواب راحت مفید است؟

0
96

بسیاری از مردم برای داشتن خواب راحت و عمیق، هرشب قبل از رفتن به رختخواب یک لیوان شیر داغ یا گرم میل می‌کنند. این افراد باور دارند که شیر داغ به داشتن خواب راحت و بدون اختلال کمک می‌کند. اما آیا این موضوع حقیقت داشته و دلیل علمی دارد؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

داشتن خواب راحت

نوشیدن شیر داغ قبل از خواب ممکن است باعث آرامش شما شود اما هیچ دلیلی علمی وجود ندارد که ثابت کند، شیر گرم خواب آور هم است.

این باور مدتهای مدیدی است که بین مردم رواج پیدا کرده در حالی که به تازگی پزشکان دریافته اند آنچه پس از نوشیدن شیر گرم موجب خواب آلودگی می گردد، پر شدن معده و داغی شیر بوده، نه به دلیل ماده ای خاص در شیر ، اما چرا تا این حد این باور غلط مورد قبول گرفته، علت آن وجود ماده تریپتوفان در شیر است، که موجب ساخته شدن ملاتونین و سرتونین در مغز و متعاقبا رسیدن به حس آرامش می شود.

با این حال میزان تریپتوفان موجود در یک استکان یا یک لیوان شیر آنقدر زیاد نیست که موجب خواب آلودگی ما شود، اگر در خوابیدن مشکل دارید، قطعا چاره اصلی درمانها یا تجویز های خود سرانه نبوده بلکه مراجعه به پزشک است.

باشگاه خبرنگاران
آیا شیر داغ برای داشتن خواب راحت مفید است؟
5 (100%) 1 vote
همچنین بخوانید :  نکات و توصیه های مهم برای نگهداری آجیل
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید