آشنایی با سنگ درمانی

0
56

سنگ درمانی یا جم ترپی از دوران قدیم تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است و حتی به عنوان یک رشته در طب های قدیمی طبقه بندی می شود . در دوران قدیم از سنگ های نیمه قیمتی و قیمتی برای درمان بیماری ها استفاده می کردند، شاید برای شما این سوال پیش بیاید که عملکرد سنگ درمانی به چه صورت است؟ که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

سنگ درمانی

تعریف سنگ درمانی

به استفاده از بلورها و سنگ‌های معدنی و سنگ‌های جواهری در تنظیم انرژی و درمان بیماری‌ها «بلور و جواهر درمانی» می‌گویند.

تاریخچه‌ی سنگ درمانی

در دوران باستان انواع و اقسام سنگ‌های نفیس و نیمه نفیس همراه با فلزاتی مانند طلا و نقره محترم شمرده می‌شد. شفابخشان بومی آمریکا، ساکنان اولیه‌ی استرالیا و سرخ‌پوستان آمریکای جنوبی، همگی بلورهای کوارتز را قوی‌تر از هر بلوری می‌دانستند. بلور درمانی از حدود سال‌های ۱۹۸۰ در سراسر آمریکا گسترش پیدا کرد. یونانیان باستان برای معالجه‌ی زخم‌ها از بلورهای مختلف استفاده می‌کردند و بعضی از آن‌ها جواهرات را به این دلیل به خود آویزان می‌کردند تا از بیماری‌ها در امان باشند.

«وکانزینا رافائیل» اولین آکادمی آموزش معالجه توسط بلورها را تاسیس کرد. او در تحقیقات خود در مورد بلورها به این نتیجه رسید که بلورها می‌توانند یکی از ابزارهای معالجه محسوب شوند و به همراه معالجات دیگر مورد استفاده قرار بگیرند و به تنهایی بلورها قدرت درمانگری بدن را تحریک می‌کنند. امروزه هم از بلورها به عنوان وسیله‌ای شفابخش استفاده می‌شود.

قدیمی‌ترین گزارش‌ها در مورد خواص درمانی گوهرها به هزاره‌ی چهارم پیش از میلاد باز می‌گردد. چنین به نظر می‌رسد که کتیبه‌های سومری و متون علوم ودایی مربوط به هند باستان، کهن‌ترین آثار بر جای مانده از این دانش قدیمی هستند.

در طب سنتی هند (آیورادا)، دستورات دقیقی در مورد تهیه‌ی پودر، خمیر و الگریز از سنگ‌های شفا‌بخش وجود دارد.

در چین باستان نیز درمانگران از خواص ارتعاشی سنگ‌ها آگاه بوده‌اند. امروزه نیز کشور چین یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان گوهرها و سنگ‌های شفابخش در سراسر دنیاست.

ارسطو فیلسوف مشهور یونانی نیز از قدرت ویژه و منحصر به فرد سنگ‌های شفابخش و سنگ درمانی صحبت کرده است.

رومیان نیز تحت تاثیر آموزه‌های یونان و سایر تمدن‌های باستانی، همواره سنگ‌های صیقل داده شده را برای رفع بیماری و بدشانسی با خود حمل کرده و در جنگ‌ها در زره، سپر و شمشیر خود از آن‌ها استفاده می‌کردند.

در دین مبارک اسلام نیز استفاده از انگشتر با نگین عقیق، فیروزه و سنگ خورشید به مومنین توصیه شده و با استناد به کتب دینی، ائمه‌ی اطهار(ع) غالبا نگین انگشتری بر دست داشته‌اند.

دانشمندان ایرانی در دوره‌ی پس از اسلام نیز توجه و عنایت ویژه‌ای به گوهرها و سنگ‌های شفا‌بخش داشته‌اند. ابن سینا، حکیم عالی‌قدر پارسی در درمان تمایل به خودکشی از «سیترین» استفاده می‌کرده است.

شاید به جرات بتوان گفت پر ارزش‌ترین و مهم‌ترین کتب گوهرشناسی ایران کتاب «الجماهر فی الجواهر» تالیف ابوریحان بیرونی به زبان عربی و رساله‌ی «تنسوخنامه ایلخانی» معروف به رساله‌ی جوهریه تالیف خواجه نصیر الدین طوسی به زبان فارسی است. تنسوخنامه ایلخانی که در عهد پادشاهی هلاکوخان و به امر او توسط خواجه نصیرالدین طوسی به رشته‌ی تحریر در آمده است، شامل منافع و خواص و صفات گوهرها و سنگ‌های بیش بهاست. ( سنگ درمانی )

اساس بلور و جواهر درمانی

‏بلورها و جواهرات به دلیل قابلیت حفظ سلامت و شفابخشی که دارند، بسیار باارزش هستند زیرا می‌توان به عنوان وسایلی محافظ و بالا برنده‌ی حوزه‌ی انرژی بدن از آن‌ها استفاده کرد.

علم و فنون پر رمز و راز برای بلورها به دلیل دارا بودن قابلیت تقویت، تمرکز، انتقال و ذخیره‌ی انرژی، ارزشی یکسان قایل است، زیرا انرژی‌های نامحسوس را تقویت و خالص می‌کنند و برای پاک کردن و بالا بردن حوزه‌ی انرژی مشخصی استفاده می‌شود.‌

‏بلورها یا سنگ‌ها مانند فلزات حاوی ارتعاشات انرژی با خواص شفابخشی هستند. سنگ‌های جواهری از طریق ارتعاشات منفی و مثبت‌شان همان‌گونه که انرژی می دهند، انرژی می‌گیرند و قادرند مراکز انرژی را در بدن فعال کنند.

همچنین بخوانید :  تنظیم قند خون با دمنوش های گیاهی

‏بلورها به گونه‌ای برای ارتباطات و افزایش توان ارتعاشات التیام‌بخش مورد استفاده قرار می‌گیرند. وقتی انرژی از بلور عبور می‌کند، تقویت می‌شود و به سوی بخشی از بدن می‌رود که بیشتر از هر جا به تعادل دوباره احتیاج دارد.

روش انجام دادن بلور درمانی

‏درمانگر ممکن است بلور کواترز را در دست بگیرد یا بلورها و سنگ‌های جواهر را دور گردن یا روی بدن فرد بگذارد. این کار حوزه‌ی انرژی قوی و موثری تولید می‌کند که باعث ارتعاش انرژی نامحسوس فرد در بسامدهایی دقیق و حساس‌تر می‌شود و انرژی‌های منفی و راکد را از سر راه بر می‌دارد. ‌بلورهای کوارتز برای ایجاد تعادل دوباره و پاکسازی چاکری‌های مسدود، مفید است. درمانگر بلور یا سنگ جواهر مناسب را روی چاکری قرار می‌دهد و انرژی را از آن عبور می‌دهد.

‏درما‌نگر می‌تواند بلور را با نمونه‌ای از انرژی (یا موج فکری) شارژ کند و آن را به بیمار داده تا آن را نگه دارد. حتی در غیاب درمانگر نیز بلور انرژی شفابخشی خود را تخلیه می‌کند.

راه دیگر این است که درمانگر بلور را در دست بگیرد و با تجسم انرژی را به سوی بیمار بفرستد. بلورها امواج فکری شفابخش درمانگر را تقویت می‌کنند و برای بیمار انتشار می‌دهند.

بلوری که برای شفابخشی استفاده می‌شود باید از انرژی‌های ارتعاشی قبلی پاک شود و بیشتر بلورها باید تمیز شوند تا قدرت آن‌ها حفظ شود.

اثر درمانی سنگ‌های گران قیمت

یاقوت کبود

درمان آرتروز، التهاب سینوس‌هاى فکى، پیری زودرس، تقویت کبد، ریزش مو، زونا، زخم معده، دمل وکورک، درد اعصاب، ذات الریه، خارش پوست، خون دماغ، حفظ بینایى، جلوگیرى از پیرى زود‌رس پوست، سیاتیک، سر درد، سرگیجه، فشار خون بالا، گرفتگی عضلات، عفونت، عادت ماهانه‌ی دردناک، عرق، مو(ریزش)، مشکلات خواب و لکنت زبان است.

کهربا

درمان آرتروز، التهاب مفاصل، آسم، آفت، آلرژى‌ها، اگزما، اختلالات ستون مهره‌ها، انحرافات ستون مهره‌ها، آنژین، التهاب تاندون‌ها، آبسه، التهابات ریشه‌ی دندان، برونشیت(کلی و مزمن)، پاهای ورم کرده، تب یونجه، تورم پاها، تبخال، تصلب شرایین، تقویت عضلات، تقویت رباط‌ها، تحریک رشد، رماتیسم، ریه‌ها، زونا، درمان التهاب سینوس پیشانى، درمان زخم‌ها، دمل وکورک، دندان‌های شیری، درد صورت، خارش پوست، سیاتیک، سیاه سرفه و ستون فقرات (انحراف) است.

فیروزه

درمان التهاب سینوس‌هاى فکى، التهابات گلو، لوزه‌ها، بیماری‌هاى کلیه، پشت (مشکلات مربوط به مهره‌ها)، تقویت عضلات، ریه‌ها (بیماری‌ها)، زکام، زگیل، دفع سنگ کلیه و مثانه، ذات الریه، سرما خوردگى، سرخک، سنگ کلیه، مثانه، عفونت، عضلات (کوفتگی)، مجراهای تنفسی، لکنت زبان و افسردگى است.

یاقوت

درمان احساس ضعف و ناتوانى، اختلال گردش خون، افزایش انرژى جسمانی، اختلالات ضربان قلب، اختلالات گردش خون، برونشیت (کلی)، بیماری‌های کودکان، تقویت عضلات، تقویت عروق خون‌رسان قلب، راشیتیسم، درد قلب، جنون (دیوانگی)، سیستم ایمنی بدن (جهت تقویت)، فلج اطفال، فلج نیمه بدن، فشار خون پایین، کاهش کلسترول، کم خونى، گردش خون (تنظیم)، عفونت (کلی)، لرزها، نرمى استخوان، اضطراب درونى، تمرکز فکر، رفع حسادت و زوال روحى است.

عقیق سرخ

درمان التهاب روده و معده، التهاب مغز، بیماری‌هاى روده‌ی کوچک، بیماری‌هاى کلیه، پروستات، تب یونجه، تخمدان‌ها (تومورها و التهاب)، تقویت کبد، ترک سیگار، درد سیاهرگ‌ها، دفع سنگ کلیه و مثانه، درمان زخم‌ها، دردهای زنانگی، دردهای زیرشکم، خواب گردى، خون داخل ادرار، خون (مسمومیت)، خون دماغ، حملات تب، سیاتیک، سر درد، سیاهرگ‌ها (درد)، قولون (ورم )، کاهش کلسترول، کمبود کلسیم، کبد (درد و التهاب)، کیست، عادت ماهانه دردناک، صرع، مسمومیت، مسمومیت سخت از بوی سیگار، مجرای ادراری، مخملک، ناشنوایى، یبوست و دلواپسى مفرط است.

زمرد

درمان اسهال خونی، آب مروارید، آروغ و ترش کردن، بیماری‌های کودکان، پیری زودرس، روده (انسداد)، زخم اثنی عشر، دهان (التهاب مخاط دهان)، دیابت، دیسک مهرها، چشم (تقویت، ورم، کبودی و عفونت)، ستون فقرات (اشکالات رباط‌ها)، سرخک، سیستم ایمنی بدن (جهت تقویت)، شیزوفرنی، قولنج، گرفتگی عضلات، گرم شدن و غده‌ی تیرویید (افزایش ترشح تیرویید) است. ( سنگ درمانی )

نیک و نو

آشنایی با سنگ درمانی
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید